تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • کاربری - فرم مشاهده محتوای پورتال

    

   انجمن جوامع هوشمند جهان (ICF) انتخاب کرد؛
   پیشروترین شهرهای هوشمند جهان در سال 2020

   انجمن جوامع هوشمند جهان (ICF) 7 شهر را از کشورهای مختلف جهان به عنوان جوامع پیشرو در میان شهرهای هوشمند سال 2020 انتخاب کرد. در این فهرست، شهرهایی از استرالیا، کانادا، امریکا و استونی حضور دارند.
   از نگاه ICF شهر هوشمند، فضایی شهری است که در آن از فناوری برای انجام کارها به گونه‌ای سریع‌تر، آسان‌تر و ارزان‌تر استفاده می‌شود. با این حال شهرها کلکسیونی از فناوری‌ها و زیرساخت‌ها نیستند؛ بلکه خانه انسان‌هایی است که زندگی می‌کنند و نفس می‌کشند. زندگی یک شهر با مردمانش آغاز می‌شود و با چنین نگاهی، ICF معتقد است که هوشمند بودن به تنهایی کافی نیست.
   هفت شهر منتخب در این فهرست عبارتند از:
   • Adelaide, South Australia, Australia
   • Hamilton, Ontario, Canada
   • Hudson, Ohio, US
   • Markham, Ontario, Canada
   • Sunshine Coast, Queensland, Australia
   • Tallinn, Estonia
   • Westerville, Ohio, US


   برای توضیح بیشتر این مفهوم، ICF نمونه‌ای را مثال می‌زند که یک شهر هوشمند چطور با یک مسئله مقابله می‌کند. تحقیقات در زمنیه ترافیک شهری نشان می‌دهد که 30 درصد از وسایل نقلیه در یک ناحیه شهری متراکم و شلوغ در حال جستجوی پارکینگ هستند. در این شرایط اگر زمان جستجوی ماشین‌‌ها کاهش یابد، آلودگی هوا و ازدحام وسایل نقیله نیز کمتر می‌شود. با استفاده از فناوری‌های نوین در یک شهر هوشمند، اطلاعات لازم از طریق تلفن همراه به راننده ارائه می‌شود تا آنها را مستقیما به نزدیکترین پارکینگ هدایت کند.
   در همین حال ICF راهکار یک «جامعه هوشمند» را در مقابله با یک چالش مشابه توضیح می‌دهد. یک جامعه هوشمند موسسات آموزشی محلی، کارآفرینان و شرکت‌ها را به عنوان شریک در حل مسائل سهیم می‌کند. آنها با همکاری هم، طرح یک پروژه خلاقانه را به اجرا درمی‌آورند و پاسخ پرسش‌هایی در زمینه منابع قابل استفاده در شهر، تخصص‌های موجود و زمینه‌های نوآوری مردم برای حل مسائل را می‌یابند.

   منبع:
   smartcity.press
    

   تعداد بازدید :35
مجموع بازدیدها : 7,183,968
تعداد بازدید امروز : 393
تعداد بازدید دیروز : 922
آخرین به روزرسانی : 08:07  1400/09/15
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد