تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • کاربری - فرم مشاهده محتوای پورتال

   سازمان فاوا شهرداری مشهد، در آستانه فرا رسیدن سال نو از اجرای المان‌های هوشمند نوروزی در مشهد خبر داد.

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: با هدف تعامل بیشتر با شهروندان و ارتقای مولفه‌های شهر هوشمند در مشهد، المان‌های هوشمند نوروزی در آستانه سال نو به بهره‌برداری خواهد رسید.

   وی افزود: در حال حاضر نیز یک المان هوشمند با عنوان «پایگاه تندرستی» در ایستگاه مترو فلسطین فعالیت دارد که در آن، یک دستگاه هوشمند در ازای انجام چند حرکت ورزشی، بلیت رایگان قطار شهری به شهروندان اهدا می‌کند.
   وی با اشاره به راه‌اندازی سه المان هوشمند نوروزی در آستانه سال ۱۳۹۹ گفت: «پایگاه دانش» نام یکی از این المان‌هاست که با طرح سوالاتی در زمینه مسائل شهری و خدمات شهرداری، در ازای پاسخ شهروندان، ‌یک Q-R code به آنها ارائه می‌دهد که از آن طریق می‌توانند از یک سفر رایگان با قطار شهری بهره‌مند شوند.
   رجائیان افزود: دو المان هوشمند دیگر نیز با عنوان «لبخند ماندگار» و «پنجره فناوری» که از فناوری واقعیت افزوده استفاده می‌کنند، همزمان با رونمایی از المان‌های نوروزی دیگر، از اواخر اسفندماه سال جاری در معرض بازدید و استفاده شهروندان مشهد قرار خواهد گرفت.
   وی خاطرنشان کرد: تشویق شهروندان به تحرک و پویایی بیشتر، ترغیب به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و گسترش نشاط اجتماعی از جمله اهداف به‌کارگیری این المان‌های هوشمند است که در کنار آشناسازی شهروندان با مزایای شهر هوشمند و خدمات شهری موجود، می‌تواند در ارتقای کیفیت زندگی جامعه موثر باشد.

   ● smartexpo.mashhad.ir
   ● @smartcityexpo
   ● Instagram.com/smartcity.expo8

   تعداد بازدید :30
مجموع بازدیدها : 7,183,909
تعداد بازدید امروز : 334
تعداد بازدید دیروز : 922
آخرین به روزرسانی : 08:07  1400/09/15
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد