تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • کاربری - فرم مشاهده محتوای پورتال

   معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد هدف از برگزاری نهمین نمایشگاه شهر هوشمند را ارائه دستاوردهای این حوزه به مردم عنوان کرد و افزود: هوشمندسازی مقصد نیست بلکه فرآیندی برای حل مسائل است.

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، شهریار آل شیخ اظهار کرد: شهرداری رسالت بهبود زندگی و افزایش رفاه شهروندان و ارتقای سبک زندگی نوین شهری را بر عهده دارد؛ بر همین اساس کاربرد دانش و فناوری در توسعه و مدیریت شهری، دارای جایگاه ویژه‌ای است.

   وی تصریح کرد: شهرداری مشهد نیز با هدف کمک به ایجاد شهری هوشمند، توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و ارتقای جایگاه عناصر فعال در حوزه دانایی در جایگاه ملی و بین‌المللی، سعی در فراهم آوردن شرایط هم‌افزایی و رقابت سازنده در شهر مشهد داشته است.

   معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار مشهد با اشاره به برپایی نهمین نمایشگاه شهر هوشمند، برگزاری کارگاه‌هایی در زمینه‌های مدل‌های بازاریابی اپلیکیشن‌های شهروندی، باشگاه شهروندی و استارتاپ‌ها را از جمله برنامه‌های جانبی این نمایشگاه برشمرد و افزود: این کارگاه‌ها با حضور کارشناسان و افراد علاقه‌مند برگزار می‌شود.

   آل شیخ ادامه داد: همچنین در این نمایشگاه که از اول تا چهارم بهمن ماه دایر است، تفاهم نامه ارتباط داده‌ای شهرداری مشهد با آستان قدس رضوی نیز به امضا رسید که برای مدیریت شهر بسیار واجب بود.

   وی هدف از برگزاری این نمایشگاه را توسعه تبادل بین حوزه‌هایی که زیرساخت و داده ارائه می‌دهند با مجموعه استارتاپ‌های خدمات هوشمندسازی عنوان کرد و افزود: در این نمایشگاه ارتباط مستقیمی بین شرکت‌ها و مدیران برقرار می‌شود و شرایط تسریع انجام پروژه‌ها فراهم می‌آید.

   معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار مشهد در ادامه به حضور پررنگ شرکت‌های استارتاپی در نمایشگاه سال گذشته اشاره کرد و افزود: حضور پررنگ این شرکت‌ها باعث رونق نمایشگاه بود و بسیاری از آنها با بازار هدف و رقبای خود آشنا شدند و امسال نیز این نمایشگاه با حضور استارتاپ‌ها و شرکت‌های بزرگ در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار شده‌ است.

   آل شیخ اضافه کرد: در نهمین نمایشگاه شهر هوشمند زیرساخت‌های داده و ارتباطی را در معرض دید افراد قرار می‌دهیم تا مجموعه‌های بخش خصوصی از آن استفاده کرده و بتوانند به واسطه این زیرساخت‌ها خدمات را برای شهروندان توسعه دهند.

   وی با اشاره به فعالسازی مرکز نوآوری مشهد، اظهار کرد: با توجه به احداث کارخانه نوآوری مشهد، شتاب‌دهنده‌ها از این ظرفیت ها استفاده می‌کنند، البته شهرداری مشهد به طور مستقیم با استارتاپ‌ها ارتباط کاری ندارد، بلکه چالش‌های شهری و مسایل را مطرح می‌کند تا آنها راه‌حل‌هایی را برای رفع مسایل شهری ارایه کنند.

   معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد در ادامه در خصوص راه‌اندازی سامانه فاش در شهرداری مشهد، گفت: در راستای شفافیت و نظارت مردم برعملکرد مدیریت شهری سامانه فاش راه‌اندازی شد و قرادادها با رقم و اعضای هیئت مدیره شرکت‌ها در آن بارگذاری و به دنبال آن، اطلاعات سفرهای خارجی مدیران شهری نیز برای اطلاع مردم در سامانه گذاشته شد که مورد استقبال مردم و رسانه‌ها قرار گرفت.

   آل شیخ کمک به حل مسئله در حوزه هوشمندسازی شهری را یکی از اقدامات مهمی ارزیابی کرد که نهمین نمایشگاه شهر هوشمند می‌تواند آن را محقق کند و افزود: هر نمایشگاه کارکردهای مشخصی دارد و اولین کارکرد مهم نهمین نمایشگاه شهر هوشمند آن است که فضایی را برای ایجاد ارتباط دو جانبه بین متقاضیان و ارائه دهندگان سرویس و محصول در حوزه هوشمندسازی فراهم ‌کند که اگر این موضوع شکل بگیرد بخشی از ماموریت نمایشگاه محقق می شود.
    

   تعداد بازدید :22
مجموع بازدیدها : 7,269,129
تعداد بازدید امروز : 220
تعداد بازدید دیروز : 1,086
آخرین به روزرسانی : 13:20  1400/10/26
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد