تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • کاربری - فرم مشاهده محتوای پورتال

   عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: کارخانه نوآوری در حال احداث است که مرکزی برای شرکت‌ها، موسسات و اشخاصی به شمار می‌رود که در حوزه شهر هوشمند فعالیت می‌کنند و می‌توانند از زیرساخت‌ها و اطلاعات قرار داده شده در این مرکز استفاده کنند.

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمدحسین ودیعی در بازدید از نهمین نمایشگاه شهرهوشمند مشهد افزود: در نهمین نمایشگاه شهرهوشمند بیش از 140 شرکت نرم‌افزاری و فعال در حوزه آی‌تی و شهر هوشمند شرکت کردند که نشان‌دهنده عظمت نمایشگاه است و با توجه به شرایطی که در آن قرار داریم چه از لحاظ محدودیت رفت و آمد و چه از نظر تحریمهایی که برای برخی از شرکت‌ها به وجود آمده، ولی با این وجود شاهد استقبال چشمگیر از نهمین نمایشگاه شهر هوشمند هستیم که بیانگر اهمیت جایگاه نمایشگاه شهر هوشمند است. در حقیقت فعالین این حوزه اهتمام کردند و با همه سختی‌ها و مشکلات در این نمایشگاه حضور پیدا کردند.

   عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: شهر هوشمند و دولت الکترونیک از ضروریات جوامع امروزی است و یکی از شعارهای ما در دوره پنجم شورای شهر مشهد، شهر هوشمند بوده است. بسیاری از مشکلاتی که شهروندان در شهر با آن روبرو هستند با هوشمندسازی و خدمات الکترونیک رفع می‌شود.

   ودیعی تصریح کرد: وقتی از شهر هوشمند صحبت می‌شود ابعاد مختلفی از جمله ترافیک هوشمند، اقتصاد هوشمند، حمل و نقل هوشمند و خدمات هوشمند مطرح می‌شود و شرکت‌هایی که در این حوزه فعال هستند می‌توانند ایده‌های خودشان را خصوصا در حوزه مدیریت شهری ارائه کنند؛ زیرا یکی از ابزارهای زیرساخت اصلی شهر هوشمند، نرم‌افزار‌ها و سامانه‌های اطلاعاتی هستند. شرکت‌هایی که در این زمینه فعالیت دارند می‌توانند خدماتشان را معرفی کنند تا ذی‌نفعان و استفاده‌کنندگان بتوانند با آن آشنا شوند و درنتیجه بسیاری از مشکلات شهروندان مرتفع خواهد شد.

   عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: شورای اسلامی شهر و مدیریت شهری هم به واسطه رسالت اجتماعی که دارد و هم در راستای وظیفه قانونی خودش که اداره امور شهر و نظارت بر امور شهر و قوانین و مقرارت مربوط به حوزه شهری است، اقداماتی را در این زمینه انجام داده است که از جمله مرکز نوآوری شهری برای حمایت از ایده‌های استارتاپی در بخش‌های مختلف شهری ایجاده شده که در حوزه‌های زیر‌ساختی، فضای کار و امکانات حمایتی در اختیار این شرکت‌ها به صورت رایگان قرار داده می شود.

   همچنین کارخانه نوآوری در حال احداث است و مراحل پایانی را در خیابان کوثر می‌گذراند که مرکزی برای استفاده شرکت‌ها، موسسات و افراد فعال در این بخش است که می‌توانند از زیر.ساخت‌ها و اطلاعات قرار داده شده در این مرکز استفاده کنند
    

   تعداد بازدید :20
مجموع بازدیدها : 7,269,032
تعداد بازدید امروز : 123
تعداد بازدید دیروز : 1,086
آخرین به روزرسانی : 13:20  1400/10/26
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد