تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 187
   کد: 188043
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳
   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد خبر داد؛

   صحت‌سنجی داده‌های مراجعان با اتصال به سامانه شاهکار

   کلیه سامانه‌های شهرداری که از پروفایل شهروندی جهت ورود به سامانه‌ها استفاده می‌کنند، به سامانه شاهکار متصل شدند و از این طریق از صحت اطلاعات مراجعان اطمینان حاصل می‌کنند
   صحت‌سنجی داده‌های مراجعان با اتصال به سامانه شاهکار

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، «محمدجواد رجائیان» گفت: جهت اطمینان از صحت اطلاعات ارائه شده توسط مراجعان به بخش‌‌های مختلف شهرداری و پیشگیری از مشکلات ناشی از ارائه اطلاعات ناصحیح و یا سوءاستفاده‌های احتمالی، کلیه سامانه‌های مربوطه با اتصال به سامانه شاهکار، به صورت خودکار صحت اطلاعات ارائه شده همچون کد ملی و شماره تلفن همراه را مورد بررسی و تأیید قرار می‌دهند.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه اطلاعاتی همچون کد ملی و شماره همراه مراجعان در سامانه‌های مختلف ثبت می‌شود و ارتباط‌ها و پیگیری‌‌ها بعدی میان شهروندان و شهرداری از طریق این داده‌ها صورت می‌گیرد، لازم است تا برای پیشگیری از اشتباه در ثبت اطلاعات افراد و نیز جلوگیری از تضییع حقوق شهروندان، این داده‌ها مورد اعتبارسنجی قرار گیرد. با اتصال تمام سامانه‌هایی که جنبه هویت مراجعان در آن‌ها مطرح است به سامانه شاهکار، این فرایند به صورت خودکار انجام می‌شود.
   رجائیان افزود: اتصال سامانه شاهکار به سامانه‌های دیگر شهرداری مشهد، در بسیاری موارد همچون سرویس شهروندسپاری، فرایند انتقال ملک و آپارتمان و شهرداری‌های الکترونیک منطقه 8 و 12 شهر مشهد، کاربرد فراوانی دارد و سبب می‌شود تا با اعتبارسنجی هویت مراجعان، درخواست‌های آنان با دقت و سرعت بیشتری پیگیری شود.
   وی عنوان کرد: با این روش، در برخی موارد دیگر نیاز به حضور شهروندان برای پیگیری امور نخواهد بود و فرایند انجام امور بهبود یافته و تسهیل خواهد شد.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد با اشاره به فواید اتصال این سامانه‌ها در زمینه مالی گفت: برای پیمانکاران شهرداری نیز یک کد در نظر گرفته می‌شود تا ضمن شفافیت مالی بیشتر، از مواردی همچون پولشویی جلوگیری شود.
    

   تعداد بازدید: 187
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,184,150
تعداد بازدید امروز : 575
تعداد بازدید دیروز : 922
آخرین به روزرسانی : 08:07  1400/09/15
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد