تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 144
   کد: 188005
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲
   هدیه مدیریت شهری همزمان با روز جهانی معلولان محقق شد؛

   سفر رایگان شهری برای معلولان مشهدی

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از فراهم شدن امکان ثبت‌نام کارت شهروندی ویژه و استفاده از 60 سفر رایگان ماهانه برای افراد دارای معلولیت در شهر مقدس مشهد خبر داد .
   سفر رایگان شهری برای معلولان مشهدی

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، «محمدجواد رجائیان» ضمن اعلام این خبر گفت: براساس مصوبه شورای محترم اسلامی شهر، شهرداری مشهد مقدس در راستای اجرای تبصره 2 ماده 5 قانون حمایت از معلولان، بند 27 منشور حقوق و مسئولیت های شهرنشینی شهر مشهد و در راستای حمایت از حقوق معلولان و به منظور ایجاد رفاه برای معلولان جسمی و حرکتی و تسهیل در ارائه خدمات حمل و نقل عمومی درون شهری (اتوبوس و قطارشهری)، برای هر فرد با معلولیت درجه شدید و خیلی شدید، تعداد 60 سفر رایگان در هر ماه منظور نموده است.
   وی همچنین اظهارداشت: افراد دارای معلولیت در مشهد، برای بهره‌مندی از این تسهیلات لازم است در ابتدا به آدرس اینترنتی https://mancard.mashhad.ir مراجعه و با ثبت اطلاعات خود در بخش «ثبت‌نام من‌کارت معلولین»، درخواست صدور من کارت ویژه را ارائه نمایند. پس از صحت سنجی این درخواست، کارت مربوطه به اداره بهزیستی مشهد ارسال می گردد و فرد دارای معلولیت کارت خود را دریافت خواهد کرد.
   رجائیان افزود: دریافت‌کنندگان این خدمت لازم است که در ابتدای هرماه برای استفاده و شارژ تخفیف ماهانه، به یکی از باجه‌ها یا مراکز شارژ و فروش من‌کارت مراجعه نمایند. ضمن آنکه با اتمام تعداد سفر رایگان ماهانه، سفرهای بعدی با کسر هزینه انجام خواهد شد.
   وی ضمن اشاره به امکان استفاده خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران از خدمات رایگان حمل‌ونقل عمومی گفت: از ابتدای شهریور 1396، ارائه تسهیلات رایگان حمل‌ونقل عمومی به خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران نیز در حال انجام است و در حال حاضر برای معلولان شهر مشهد نیز در نظر گرفته شده است.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد تاکید کرد: سهمیه رایگان اختصاص داده شده قابل انتقال به ماه بعد نبوده و فقط از طریق دریافت کارت ویژه قابل استفاده هست.
   رجائیان با اظهار امیدواری در رابطه با رضایتمندی بیشتر اقشار خاص شهر برای دریافت خدمات مطلوب تر افزود: سامانه پاسخگویی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد با شماره 31291513 آماده پاسخگویی به سئوالات احتمالی شهروندان در این زمینه خواهد بود.
    

   تعداد بازدید: 144
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,184,104
تعداد بازدید امروز : 529
تعداد بازدید دیروز : 922
آخرین به روزرسانی : 08:07  1400/09/15
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد