تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 184
   کد: 187871
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰
   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد:

   30 درصد ظرفیت سیستم‌های شهرداری به آنتی‌ویروس بومی مجهز شده است

   فرایند تجهیز سیستم‌های شهرداری مشهد به آنتی‌ویروس بومی که از ابتدای سال 1398 آغاز شده، تا کنون 30 درصد پیشرفت داشته است.
   30 درصد ظرفیت سیستم‌های شهرداری به آنتی‌ویروس بومی مجهز شده است

   به گزارش روابط عمومی سازمان فاوا شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان گفت: در راستای سیاست‌های این سازمان مبنی بر بهره‌برداری حداکثری از توانمندی داخلی، ارتقای امنیت شبکه و مدیریت یکپارچه تهدیدات امنیتی، بهره‌گیری از آنتی‌ویروس بومی از سال گذشته در دستور کار قرار گرفت و پس از بررسی‌ها و اقدامات لازم، فرایند بهره‌برداری از آن از ابتدای سال جاری آغاز شد.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد افزود: نرم‌افزار مورد استفاده در این زمینه، تنها آنتی‌ویروس بومی مورد تأیید نهادهای نظارتی همچون «مرکز افتا» (امنیت فضای تبادل اطلاعات) نهاد ریاست جمهوری است که تمامی مراحل طراحی و توسعه آن به صورت بومی انجام شده و تاکنون نیز عملکرد خوبی در سیستم‌های شهرداری مشهد داشته است.
   وی با اشاره به کاهش هزینه‌های ارزی از این طریق گفت: از طریق به‌کارگیری این آنتی‌ویروس به جای نمونه‌های خارجی، تاکنون 24 هزار دلار صرفه‌جویی صورت گرفته است که این میزان رو به افزایش خواهد بود. سازمان‌های دیگری همچون سازمان امور مالیاتی کشور نیز به صورت کامل از همین نرم‌افزار برای ارتقای امنیت شبکه خود در سطح کشور استفاده می‌کنند.
   رجائیان تصریح کرد: فرایند تجهیز سیستم‌ها به آنتی ویروس بومی توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری در حال توسعه است و پیش‌بینی می‌شود تا سال 1400 این نرم‌افزار به صورت کامل سیستم‌های شهرداری مشهد را پوشش دهد.
    

   تعداد بازدید: 184
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,184,162
تعداد بازدید امروز : 587
تعداد بازدید دیروز : 922
آخرین به روزرسانی : 08:07  1400/09/15
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد