تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 238
   کد: 187472
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۹/۰۴

   به روزرسانی لایه املاک و مستغلات شهرداری در سامانه اطلاعات مکانی

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از به روزرسانی لایه املاک و مستغلات شهرداری در سامانه زیرساخت اطلاعات مکانی (SDI) خبر داد.
   به روزرسانی لایه املاک و مستغلات شهرداری در سامانه اطلاعات مکانی

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، «محمدجواد رجائیان» ضمن اعلام این خبر گفت: با توجه  به درخواست اداره کل خزانه‌داری مبنی بر جانمایی املاک و مستغلات تحت تملک شهرداری و رفع خلأ نقشه املاک و مستغلات در سامانه زیرساخت اطلاعات مکانی، فرآیند شناسایی و جانمایی بیش از 7هزار مورد از املاک و مستغلات شهرداری به همراه 30 فیلد اطلاعاتی نظیر نوع سند، نوع تملک آدرس، کد نوسازی و... در سامانه زیرساخت اطلاعات مکانی (SDI) انجام و برای اولین بار این لایه اطلاعاتی توسط شهرداری مشهد ارائه شد.

   وی همچنین تصریح کرد: با ارائه این لایه اطلاعاتی (املاک و مستغلات)، می‌توان به بیش از 7 هزار رکورد اطلاعاتی به همراه بیش از 30 فیلد اطلاعاتی اختصاصی دست یافت.

   رجائیان در ادامه به وضعیت پیشین لایه اطلاعاتی املاک شهر مشهد اشاره کرد و اظهار داشت: تا کنون لایه املاک شهرداری بهصورت بسیار ناقص در سامانه شهرسازی وجود داشته است؛ به نحوی که این اطلاعات بهنگام نبوده و منحصر به تشخیص نوع مالکیت بوده و کل لایه مالکیت شهرسازی از قبیل املاک تحت تملک آستان قدس یا شهرداری و سایر دستگاه‌ها حدود چهارهزار رکورد اطلاعاتی بوده است .

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد در ادامه افزود: با اجرای پروژه شناسایی و جانمایی املاک و مستغلات در سامانه زیرساخت اطلاعات مکانی (SDI) بیش از 3000 ملک دیگر که اولا مکان آن‌ها روی نقشه مشخص نبوده است جانمایی شد و همچنین برای 4000 موردی که از قبل در سیستم شهرسازی جانمایی شده بوده، 30 فیلد اطلاعاتی اضافه گردید.

   وی همچنین در خصوص مهم‌ترین ویژگی‌های این لایه اطلاعاتی در سامانه زیرساخت اطلاعات مکانی  (SDI)گفت: از مهم‌ترین ویژگی‌های لایه اطلاعات املاک و مستغلات می‌توان به امکان دسترسی به نقشه املاک شهرداری و فیلدهای مهم اطلاعاتی نظیر آدرس، نوع تملک و ... اشاره کرد و همچنین امکان جستجو در این لایه به وسیله کد نوسازی میسر می باشد.

    

   تعداد بازدید: 238
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,184,101
تعداد بازدید امروز : 526
تعداد بازدید دیروز : 922
آخرین به روزرسانی : 08:07  1400/09/15
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد