تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 160
   کد: 187094
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
   در راستای تسهیل ارائه خدمات به شهروندان؛

   دومین شهرداری هوشمند مشهد در منطقه 8 آغاز به کار کرد

   با هدف تسهیل ارائه خدمات به شهروندان و تحقق فرایند هوشمندسازی شهر، دومین شهرداری هوشمند مشهد در منطقه 8 شهر آغاز به کار کرد.
   دومین شهرداری هوشمند مشهد در منطقه 8 آغاز به کار کرد

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان گفت: سازمان فاوا زیرساخت‌ها و اجرای فرایندهای لازم برای تحقق مفهوم شهر هوشمند مشهد را به جد دنبال می‌کند تا شهروندان بتوانند بدون مراجعه حضوری و از طریق سامانه‌های الکترونیک، به صورت اینترنتی امور مربوط به شهرداری منطقه خود را پیگیری کنند که در همین راستا دومین شهرداری الکترونیک مشهد در منطقه 8 شهر راه‌اندازی شد.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد افزود: پیش از این شهرداری منطقه 12 مشهد به عنوان نخستین شهرداری هوشمند در کشور، کار خود را آغاز کرده بود که هم‌اکنون نیز در حال ارائه خدمات به شهروندان است.
   وی با اشاره به اقدامات لازم در زمینه بهسازی بستر شبکه، نوسازی و بهینه‌سازی تجهیزات شبکه در منطقه 8 گفت: جمع‌آوری کلیه تجهیزات قدیمی و غیرقابل مدیریت شبکه و نیز ایجاد زیرساخت مناسب جهت پیاده‌سازی طرح‌های ارتقای امنیت کاربران در شبکه، از جمله اقداماتی به شمار می‌رود که در جهت هوشمندسازی شهرداری در منطقه 8 صورت گرفته است.
   رجائیان خاطرنشان کرد: در همین راستا تجهیرات شبکه در منطقه 8 شهرداری مشهد ارتقا یافته و ظرفیت سوئیچینگ شبکه به میزان مجموع Gpps1 افزایش پیدا کرده است. همچنین ظرفیت تعداد نقاط اتصال به شبکه به 450 نود ارتقا رسیده که موجب افزایش بهره‌وری شبکه و تأمین زیرساخت‌های لازم برای ارائه خدمات به همشهریان می‌شود.
   وی در پایان تصریح کرد: با راه‌اندازی شهرداری الکترونیک در مناطق مختلف شهر مشهد، شهروندان می‌توانند تمامی امور مربوط به شهرداری و خدمات مورد نیاز خود در ارتباط با آن را بدون مراجعه حضوری و صرفا از طریق سامانه اینترنتی مربوطه پیگیری کرده که این امر صرفه‌جویی در وقت و هزینه و نیز امکان نظارت و پیگیری دقیق‌تر را برای همشهریان فراهم می‌آورد.
    

   تعداد بازدید: 160
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,192,824
تعداد بازدید امروز : 1,710
تعداد بازدید دیروز : 6,538
آخرین به روزرسانی : 08:30  1400/09/17
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد