تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 214
   کد: 186379
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸
   در راستای افزایش نشاط اجتماعی و پیوند بیشتر مردم با شهر هوشمند

   المان‌های جدید هوشمند در مشهد نصب می‌شود

   تا پایان سال جاری سه المان هوشمند شهروندی با ویژگی‌های تعاملی و فناورانه در سطح شهر مشهد به اجرا درمی‌آید.
   المان‌های جدید هوشمند در مشهد نصب می‌شود

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان گفت: با هدف فراهم آوردن زمینه آشنایی و تعامل بیشتر شهروندان با فناوری‌های شهر هوشمند، تا پایان سال 98 سه المان هوشمند شهروندی در سطح شهر به اجرا درخواهد آمد.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد افزود: این سه المان با عناوین «پنجره فناوری»، «دریچه دانش» و «لبخند ماندگار» هر کدام در یکی از اماکن عمومی مشهد پیاده‌سازی خواهند شد که هم‌اکنون در حال آماده‌سازی می‌باشند.
   وی با اشاره به پایگاه هوشمند تندرستی که پیش از این در یکی از ایستگاه‌های قطار شهری مشهد به اجرا درآمده بود، گفت: المان‌های هوشمند شهروندی نیز در ادامه چنین طرح‌هایی در نظر گرفته شده که در دو ماه آینده شاهد اولین نمونه از آن‌ها خواهیم بود.
   رجائیان با اشاره به نحوه اجرای این المان‌ها اذعان کرد: در المان‌های «پنجره فناوری» و «لبخند ماندگار» با بهره‌گیری از فناوری واقعیت افزوده (AR) و نصب مانیتورهای ویژه که زیرساخت‌های آن در اماکنی همچون ایستگاه اتوبوس و قطارشهری نصب می‌شود، تعاملاتی با افراد برقرار خواهد شد که زمینه ارتقای روحیه و شادابی محیط شهری را فراهم آورده و نیز به موضوعاتی همچون فرهنگ شهروندی می‌پردازد.
   وی همچنین در خصوص المان «دریچه دانش» گفت: در این طرح، از طریق پرسش و پاسخ‌هایی پیرامون اطلاعات شهری و شهروندی به ارتباط با شهروندان خواهیم پرداخت تا ضمن ارزیابی میزان آگاهی عمومی از امکانات هوشمند شهری، زمینه جلب توجه بیشتر به مفهوم شهر هوشمند و آشنایی شهروندان با ابزارهای آن فراهم شود و در صورت ارائه پاسخ صحیح، جوایزی نیز به افراد اهدا خواهد شد.
   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: هرچند خدمات و اقدامات زیرساختی متنوعی در زمینه هوشمندسازی شهری صورت گرفته و همچنان در حال انجام است، چنین طرح‌هایی می‌تواند به عنوان نمادهای ظاهری شهر هوشمند، بستر لازم برای تحقق این مفهوم را فراهم آورد.
    

   تعداد بازدید: 214
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,192,627
تعداد بازدید امروز : 1,513
تعداد بازدید دیروز : 6,538
آخرین به روزرسانی : 08:30  1400/09/17
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد