تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 196
   کد: 185189
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
   با هدف ارتقای ایمنی و زیباسازی محیط شهری؛

   بیش از 150 دکل ارتباطی در مشهد جمع‌آوری شده است

   با هدف ارتقای ایمنی و زیباسازی محیط شهری، طی یک سال اخیر بیش از 150 دکل ارتباطی در مشهد جمع‌آوری شده است.
   بیش از 150 دکل ارتباطی در مشهد جمع‌آوری شده است

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان گفت: با توجه به مصوبه اسفند سال 1396 شورای شهر مشهد، ساماندهی دکل‌ها در دو بخش دکل‌های ارتباطی و مخابراتی در سطح شهر از سال گذشته آغاز شده و اکنون نیز در حال انجام است.
   وی افزود: طبق ارزیابی نیروهای کارگزار سازمان فاوا شهرداری مشهد، یک هزار و 200 دکل ارتباطی در سطح شهر شناسایی شده که متعلق به بخش‌های خصوصی و دولتی بوده و در این خصوص ابلاغ و اخطار لازم در زمینه رعایت ضوابط مربوطه به آنان داده شده است.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: در طرح فعلی، ترجیح بر این است که تا حد امکان این دکل‌ها جمع‌آوری شود و مالکان آن‌ها از بسترهای ارتباطی دیگر مانند سرویس‌های اینترنتی ADSL یا اینترنت همراه و یا سرویس‌های مخابراتی استفاده نمایند. در همین راستا طی یک سال اخیر بیش از 150دکل ارتباطی در سطح شهر مشهد جمع‌آوری شده است.
   رجائیان با اشاره به اولویت‌های مورد نظر در این خصوص گفت: تأکید ما در زمینه دکل‌های ارتباطی بر دو موضوع استحکام بنا و منظر شهر استوار است؛ چراکه با وجود تعدد دکل‌های مختلف و عدم رعایت معیارهای ایمنی و منظر، در صورت تداوم روند فعلی، شهر به جنگلی از دکل‌ها تبدیل می‌شود که علاوه بر ایجاد آلودگی تصویری در فضای شهر، مخاطراتی را نیز برای شهروندان به دنبال دارد.
   وی با اشاره به ناایمن بودن برخی از دکل‌های ارتباطی موجود، تصریح کرد: برخی از این سازه‌ها در شرایطی روی ساختمان‌ها نصب شده که مهندس ناظری بر احداث آن نظارت نداشته است. اما در صورت لزوم ادامه کارکرد آن‌ها، لازم است مجوزهای لازم با تایید مهندسان ناظر از سازمان فاوا شهرداری مشهد اخذ شود که اعتبار این مجوزها دوساله خواهد بود.
    

   تعداد بازدید: 196
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,184,106
تعداد بازدید امروز : 531
تعداد بازدید دیروز : 922
آخرین به روزرسانی : 08:07  1400/09/15
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد