تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 259
   کد: 179767
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۵/۰۷
   با همکاری سازمان فاوا و سازمان پارک ها رقم خورد

   به‌روزرسانی لایه‌ اطلاعات فضای سبز مشهد در سامانه اطلاعات مکانی

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از بهروزرسانی لایه‌های فضای سبز سامانه زیرساخت اطلاعات مکانی (SDI ) خبر داد.
   به‌روزرسانی لایه‌ اطلاعات فضای سبز مشهد در سامانه اطلاعات مکانی

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات «محمد جواد رجائیان» با اشاره به اینکه اطلاعات قبلی فضاهای سبز مربوط به سال 1396 بود، اظهارداشت: در حال حاضر اطلاعات مربوط به لایه‌های فضای سبز شامل (محدوده پارک‌ها و بوستان‌ها، آیلندها، محدوده‌های درختکاری شده، لچکی، جنگل‌ها، فضاهای سبز متفرقه) در سامانه زیرساخت اطلاعات مکانی (SDI ) بارگذاری شده است که با کلیک بر روی محدوده فضای سبز مورد نظر، اطلاعات بر روی نقشه ظاهر می‌گردد و کاربر می‌تواند استفاده و تحلیل‌های مدیریتی گوناگونی از این اطلاعات به دست آورد.
   وی در ادامه ضمن تشکر از همکاری و همراهی مجموعه‌های مختلف مدیریتی که تولیدکننده اطلاعات هستند، گفت: فراهم کردن فرآیند اشتراک‌گذاری داده‌های اطلاعاتی، جزو اصول مهم یک زیرساخت اطلاعات مکانی موفق است که در همین راستا سازمان فاوا توانسته با ایجاد مکانیزم‌های همکاری موفق بین دستگاهی، لایه‌های اطلاعاتی موجود در بستر SDI را توسط خود ذینفعان و بهره‌برداران آن لایه، بهنگام‌سازی کند.
   رجائیان افزود : بروزر‌سانی لایه‌های اطلاعاتی فضای سبز سامانه زیرساخت اطلاعات مکانی (SDI) محصول تعامل مثبت سازمان پارک‌ها و فضای سبز و سازمان فاوا در بستر به اشتراک‌گذاری و تولید داده‌های مکانی است.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد اظهارداشت : سامانه زیرساخت اطلاعات مکانی (SDI ) به گونه‌ای طراحی شد ه است که بتواند نیاز طیف‌های مختلف کاربران از مدیران ارشد شهری گرفته تا سطح شهروندان را پاسخگو باشد. در راستای امنیت داده‌‌های ایجادشده، این سیستم در دو سطح عمومی جهت ارائه خدمات به شهروندان و با حق دسترسی مجزا جهت بهره‌‌مندی دستگاه‌های خدمات‌رسان شهری و همچنین مدیریت شهری طراحی شده است و بدیهی است هر طیف از مخاطبان این سامانه (متخصصان فناوری‌های اطلاعات مکانی، مدیران و برنامه‌ریزان، دانشجویان و دانشگاهیان، دستگاه‌های دولتی و ارگان‌ها) می‌توانند اطلاعات مختلفی را از لایه‌های اطلاعاتی در دسترس برداشت نمایند.
   بدیهی است با قابلیت‌های منحصربه‌فرد این سامانه و نیاز اطلاعاتی مدیران و کاربران این سامانه، حجم لایه‌های اطلاعاتی این سامانه به تدریج افزایش خواهد یافت. این سامانه از طریق آدرس http://sdi.mashhad.ir/sdi قابل مشاهده است.
    

   تعداد بازدید: 259
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,269,038
تعداد بازدید امروز : 129
تعداد بازدید دیروز : 1,086
آخرین به روزرسانی : 13:20  1400/10/26
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد