تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 257
   کد: 179397
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
   با حمایت شهرداری مشهد از شرکت‌های دانش‌بنیان بومی رقم خورد؛

   راه‌اندازی نخستین پایگاه هوشمند تعاملی تندرستی

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از راه‌اندازی نخستین پایگاه تعاملی تندرستی در یکی از ایستگاه‌های خط یک قطارشهری مشهد خبر داد.
   راه‌اندازی نخستین پایگاه هوشمند تعاملی تندرستی

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، «محمدجواد رجائیان» با اشاره به لزوم توجه به نشاط و سلامت عمومی، عنوان کرد: در راستای شعار مدیریت شهری یعنی «مشهد، شهر هوشمند، شهر امید و زندگی»، نخستین دستگاه هوشمند و تعاملی تندرستی به صورت آزمایشی در یکی از ایستگاه‌های قطارشهری راه‌اندازی شد که با استقبال بسیارخوب مردم روبه‌رو شده است.
   وی افزود: این دستگاه به عنوان نمادی هوشمند از پیوند سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در حوزه خدمات‌ شهری، مسافران را به انجام فعالیت و تحرک بدنی دعوت می‌کند. در این دستگاه با استفاده از حسگرهای تشخیص حرکات بدن و هسته نرم افزاری، فعالیت‌های جسمی مخاطبان پردازش و آنالیز می‌شود و درصورت اجرای درست حرکات درخواستی از سوی دستگاه، بلیت تک‌سفره رایگان در اختیار شهروند قرار می‌گیرد.
   رجائیان با اشاره به مکانیزم عملیاتی این دستگاه، گفت: مسافران قطارشهری در فاصله حدود یک ونیم متری و رو به روی دستگاه می‌ایستند و با بلند کردن دست خود، اجازه تشخیص بدن خود را به حسگرهای دستگاه می‌دهند. پس از تأیید، نحوه انجام 6 حرکت ورزشی شامل حرکت‌های «اسکات»، «پرش درجا» و «خم کردن کمر به
   چهار طرف» به صورت ویدئویی آموزش داده می‌شود و کاربر باید در 90 ثانیه مجموع این حرکات ورزشی را انجام دهد. پس از پایان حرکات، علاوه بر ارائه کارنامه عملکردی کاربر در انجام حرکات، بلیت تک سفره قطارشهری به مسافران هدیه داده می‌شود.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد افزود: نمونه این دستگاه، با عملکردی بسیار محدودتر، فقط در چند شهر اروپایی در حال کار است و راه اندازی این دستگاه با هزینه بسیار کمتر و با تکیه بر توان جوانان مشهدی فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان بومی، باعث مباهات می‌باشد.
   رجائیان تاکید کرد: این دستگاه‌ها به سفارش سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد و با مشارکت معاونت تربیت بدنی سازمان فرهنگی و اجتماعی و شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد راه‌اندازی شده و باتوجه به استقبال بسیار خوب مردم، در آینده‌ای نزدیک در سایر ایستگاه‌های پرتردد قطارشهری نیز نصب خواهدشد.
   لازم به ذکر است؛ نخستین دستگاه هوشمند تعاملی تندرستی، در ایستگاه فلسطین خط 1 قطارشهری راه‌اندازی شده و آماده تعامل سلامت‌محور با شهروندان گرامی است.
    

   تعداد بازدید: 257
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,271,984
تعداد بازدید امروز : 128
تعداد بازدید دیروز : 1,751
آخرین به روزرسانی : 11:51  1400/10/28
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد