تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 200
   کد: 178644
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۲۳

   سرویس اطلاع رسانی میزان اشعه آفتاب UV راه اندازی شد

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از راه‌اندازی سرویس الکترونیکی اطلاع ‌رسانی میزان اشعه آفتابuv خبر داد.
   سرویس اطلاع رسانی میزان اشعه آفتاب UV راه اندازی شد

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، «محمدجواد رجائیان» با اشاره به خطرناک بودن اشعه ماورای بنفش در برخی از روزهای تابستان و اثرات مخرب آن بر پوست و به خطر افتادن سلامت شهروندان، گفت: خروجی این سرویس الکترونیک به صورت یک شمایل گویا از میزان شدت اشعه uv به صورت استاندارد و قابل نمایش بر روی تلویزیون‌های شهری، سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی مجازی و نرم‌افزارهای همراه می‌باشد.
   وی اظهارداشت: هر درجه از میزان شدت اشعه مخرب آفتاب، دستورالعمل حفاظتی مخصوص به خود را دارد و شهرندان می‌توانند با استفاده از اطلاعات این سرویس، در رابطه با پیشگیری از آفتاب‌سوختگی راهکارهای پیشگیرانه را در راستای حفظ سلامتی به کار بندند.
   رجائیان در ادامه با اشاره به اینکه سرویس اپ «هوای مشهد» هم اکنون بر روی تلویزیون‌های شهری سطح شهر مشهد درحال نمایش است، اظهارداشت: شهروندان با مراجعه به آدرس اینترنتی epmc.mashhad.ir مرکز پایش آلاینده‌های زیست‌محیطی، می‌توانند آخرین وضعیت مربوط به شدت اشعه uv را هر 15دقیقه مشاهده کنند که این اطلاعات به صورت مستمر بر روی نمایشگرهای آلایندگی سطح شهر نیز به‌روز می‌شود.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد همچنین تصریح کرد: به‌زودی این سرویس بر روی نرم‌افزار کاربردی «هوای مشهد» نیز بارگذاری می‌شود تا شهروندان بتوانند در هر زمان و مکانی از این سرویس جدید بهره ببرند.
    

   تعداد بازدید: 200
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,272,096
تعداد بازدید امروز : 240
تعداد بازدید دیروز : 1,751
آخرین به روزرسانی : 11:51  1400/10/28
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد