تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 185
   کد: 178027
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد خبر داد؛

   راه اندازی سامانه جامع منابع انسانی شهرداری مشهد

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از راه‌اندازی سامانه جامع منابع انسانی برای هفت سازمان تابعه شهرداری مشهد خبر داد.
   راه اندازی سامانه جامع منابع انسانی شهرداری مشهد

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، «محمدجواد رجائیان» ضمن اعلام این مطلب، در خصوص مهم‌ترین اهداف طراحی و پیاده‌سازی سامانه جامع منابع انسانی شهرداری مشهد گفت: این سامانه با هدف تمرکز و جمع‌آوری اطلاعات پرسنل و انجام کلیه امور مربوط به احکام، قراردادها و پرونده‌های پرسنلی در مجموعه شهرداری در قالب زیرسیستم‌های اطلاعات تشکیلات، کارگزینی، ارزشیابی، رفاه، حقوق و دستمزد و ... تعریف، طراحی و راه‌اندازی شده است؛ به گونه‌ای که کارکنان علاوه بر اینکه به اطلاعات شخصی خود دسترسی دارند، می‌توانند تمام اطلاعات پرسنلی خود را به صورت یکپارچه در سامانه مشاهده کنند.
   وی افزود: در طراحی سامانه منابع انسانی سعی شده، امنیت و محرمانگی اطلاعات حفظ شود. از سویی دیگر این سامانه قادر خواهد بود تا علاوه بر فراهم کردن دسترسی کاربران به امکانات و زیرسیستم‌های سامانه و اطلاعات شخصی، نظارت، کنترل و تنظیم فرآیندهای مرتبط با مدیریت پرسنل را نیز انجام دهد.
   رجائیان با تاکید بر اینکه دسترسی به اطلاعات معتبر در سیستم‌های منابع انسانی یکی از مهم‌ترین نیازها و مطالبات مدیران ارشد سازمانی است تا با اتکا به این اطلاعات، تصمیمات دقیق‌تری را در زمینه مدیریت منابع انسانی اتخاذ کنند، اظهار داشت: سیستم فوق با پوشش تمامی نیازها در بخش‌های مختلف مدیریت منابع انسانی و با رویکرد یکپارچه و فرآیندمحور راه‌اندازی شده و موجب خواهد شد تا علاوه بر حذف فرایندهای زائد، صحت اطلاعات پرسنلی در زیرسیستم‌های مختلف تضمین شده و از بروز ناسازگاری در اطلاعات پرسنلی سازمان جلوگیری شود.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد در ادامه با اشاره به اینکه سیستم جامع منابع انسانی، اطلاعات دقیق، به‌هنگام و مرتبط را به کار گرفته و گزارش‌های مورد نیاز را با بالاترین سطح اطمینان ارائه می‌کند، درخصوص برخی از مهم‌ترین ویژگی‌ها و قابلیت‌های این سامانه گفت: ثبت و ضبط اطلاعات حوزه کارگزینی، تشکیلات، اطلاعات پرسنلی، حقوق و دستمزد، امور رفاهی و مدیریت عملکرد، یکپارچه بودن سیستم و فرآیند محور بودن، حذف فرآیندهای زائد، به‌روز بودن و صحت اطلاعات پرسنلی، تسهیل در فرآیند تصمیم‌گیری، صرفه‌جویی و بهره‌وری، تسهیل و بهینه‌سازی نظارت و کنترل، نگهداری سوابق و قابلیت انتقال به فرمت‌ها و قالب‌های مورد نظر و... جزو مهم‌ترین ویژگی‌های سامانه جامع منابع انسانی است.
   رجائیان در ادامه به فعال بودن این سامانه در برخی حوزه‌های مدیریتی نیز اشاره کرد و گفت: سامانه جامع منابع انسانی از ابتدای سال 98 تاکنون در مجموعه‌های مدیریتی 7سازمان تابعه شهرداری شامل سازمان‌های پایانه‌های مسافربری، فردوس‌ها، فناوری اطلاعات و ارتباطات، عمران، پارک‌ها و فضای سبز، ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی و شرکت احداث قطار شهری راه‌اندازی شده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری، کلیه مجموعه‌های مدیریتی شهرداری اعم از ستاد، مناطق و دیگر سازمان‌ها نیز به این سامانه مجهز شوند.
    

   تعداد بازدید: 185
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,272,217
تعداد بازدید امروز : 361
تعداد بازدید دیروز : 1,751
آخرین به روزرسانی : 11:51  1400/10/28
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد