تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 212
   کد: 169783
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۱۲/۱۱

   دریافت کدپستی از طریق سامانه زیرساخت اطلاعات مکانی

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از ایجاد و بهره‌برداری سرویس الکترونیک کدپستی ملک در سامانه زیرساخت اطلاعات مکانی(SDI) خبر داد.
   دریافت کدپستی از طریق سامانه زیرساخت اطلاعات مکانی

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، «محمدجواد رجائیان» با اشاره به سرویس اعلام کدپستی به عنوان یکی از سرویس‌های بسیار پرکاربرد برای توسعه‌دهندگان وب و کاربران عادی، گفت: کدپستی عمومی‌ترین کدینگ مکانی است که مورد اسفاده عموم کاربران داده‌های مکانی است. با تعامل مثبتی که بین شهرداری و اداره کل پست استان برقرار شده است، در گام اول 570هزار کدپستی شهر مشهد تحویل شده و بنابراین این سرویس از هم‌اکنون قابل بهره‌برداری است.
   وی گفت: با استفاده از این سرویس شهروندان به‌راحتی می‌توانند پس از ورود به آدرس اینترنتی SDI.mashhad.ir و کلیک بر روی ملک مورد نظر، کد پستی ملک را در قسمت توضیحی مشاهده نمایند یا با کلیک کردن بر روی عنوان سرویس‌های مکانی و انتخاب سرویس تبدیل مکان به کد شناسایی ملک (کد پستی ده رقمی)، پس از انتخاب ملک مورد نظر از روی نقشه، علاوه بر دسترسی به طول و عرض جغرافیایی ملک، کد پستی آن را نیز ببینند. همچنین با تایپ کردن کد پستی ده رقمی در قسمت جستجوی صفحه اصلی سایت، محل ملک مورد نظر بر روی نقشه نمایش داده خواهدشد.
   رجائیان با بیان اینکه در گذشته هیچ سرویس الکترونیکی دیگری تحت این نام و عنوان در شهرداری ایجاد نشده است، اظهار کرد: به سرانجام رسیدن بخش عظیمی از سرویس‌های الکترونیک ارائه شده در سامانه زیرساخت اطلاعات مکانی(SDI) باعث افزایش سرعت عمل پاسخگویی و همچنین افزایش اعتماد متقابل شهروندان و شهرداری و شفافیت هرچه بیشتر عملکردها خواهد شد.
   وی در ادامه با اشاره به اینکه به‌کارگیری کدپستی ده رقمی برای مردم و دولت کاربردهای بسیاری دارد، بیان کرد: کدپستی ده رقمی برای شهروندانی که به دفاتر شهرسازی مراجعه می‌کنند و پیگیر دریافت پایانکار بهره‌برداری هستند نیز به صورت خودکار صادر می‌شود؛ زیرا با اتصال اداره کل پست به شبکه شهرداری و استفاده از کارتابل الکترونیکی ایجاد شده برای آن شرکت از سال 1389، کدپستی مالک هنگام دریافت پایانکار بهره‌برداری صادر شده و مالک در حین دریافت پایانکار بهره برداری همزمان کدپستی خود را روی پروانه پایانکار دریافت می‌کند.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد در خاتمه گفت: سرویس جدید دریافت کدپستی ملک از طریق سامانه زیرساخت اطلاعات مکانی(SDI) سرویس بومی است که می‌تواند در خدمت سامانه‌های مختلف شهرداری قرار گیرد که در این رابطه شماره تلفن 36006435 به منظور پاسخگویی به سئوالات و راهنمایی شهروندان در نظر گرفته شده است.

    

   تعداد بازدید: 212
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 6,797,566
تعداد بازدید امروز : 208
تعداد بازدید دیروز : 778
آخرین به روزرسانی : 08:10  1399/08/03
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد