تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 179
   کد: 165702
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۱۰/۱۳

   شهرداری از همه ذی‌نفعان که در تحقق شهر هوشمند فعال هستند، استقبال می‌کند

   محمدرضا کلایی، شهردار مشهد در هشتمین نمایشگاه تخصصی شهر هوشمند که در نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار می‌شود گفت: شعار دوره اخیر شورای شهر مشهد، «شهر هوشمند» است و با تأکید درصدد تحقق آن هستیم. ما با آغوش باز از همه ذی‌نفعانی که می‌توانند در تحقق شهر هوشمند مشارکت کنند استقبال می‌کنیم.
   شهرداری از همه ذی‌نفعان که در تحقق شهر هوشمند فعال هستند، استقبال می‌کند

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، وی به‌ضرورت تحقق شهر هوشمند اشاره کرد و گفت: هدف اول در این بخش رونق اقتصادی است. در شهر هوشمند مفهوم حضور تغییر می‌کند و امکان معاملات بیشتری فراهم می‌شود. در بخش دوم در شهر هوشمند می‌توانیم با هزینه کمتر، آموزش و خدماتی که مدیریت شهری باید ارائه کند را به عموم مردم برسانیم.
   وی در همین بخش افزود: با تحقق شهر هوشمند تمرکززدایی انجام می‌پذیرد. نباید بین نقاط شهر مشهد، فاصله جدی در ارائه خدمات و دریافت آن‌ها باشد و این مهم با تحقق شهر هوشمند ممکن خواهد شد.
   شهردار مشهد در ادامه به مفهوم سرمایه دموکراتیک اشاره کرد و افزود: مسئولان در شهر هوشمند در معرض نقد بیشتری قرار می‌گیرند. مردم امکان تبادل ‌نظر و قدرت بیان بیشتری خواهند داشت. صدای مردم در شهر هوشمند بیشتر شنیده می‌شود.
   دکتر کلایی ادامه داد: مفهوم به اشتراک گذاشتن (شیرینگ) در شهر هوشمند تغییر می‌کند و اشتراک اطلاعات، منحصر به شبکه‌های مجازی نیست بلکه در همه عرصه‌های زندگی و شئون آن جاری خواهد بود که خود باعث همدلی عمومی می‌شود.
   شهردار مشهد با اشاره به بحث مبارزه با فساد گفت: به دلیل گردش آزاد اطلاعات در شهر هوشمند، زمینه‌های بروز فساد از بین می‌رود.
   وی در بخش پایانی افزود: به دنبال آن هستیم که اشتباهات گذشته را تکرار نکنیم. مفهوم یادگیری برای مدیریت شهری در بستر شهر هوشمند اتفاق خواهد افتاد.

   • هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند/ 12 تا 16 دی‌ماه / نمایشگاه بین‌المللی مشهد/ سالن فردوسی

   تعداد بازدید: 179
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,425,366
تعداد بازدید امروز : 503
تعداد بازدید دیروز : 1,121
آخرین به روزرسانی : 13:35  1401/03/03
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05131291314
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد