تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 174
   کد: 164979
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۱۰/۰۳

   عزم جدی شهرداری و بخش خصوصی برای حمایت از استارتاپ‌ها

   نشست مسئولان اجرایی هشتمین جشنواره شهر هوشمند با فعالان استارت‌آپی مشهد، روز گذشته در محل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد برگزار شد و طی آن مسئولان برگزاری این رویداد از اهدای جوایزی به استارت‌آپ‌های برگزیده خبر دادند.
   عزم جدی شهرداری و بخش خصوصی برای حمایت از استارتاپ‌ها

   مهدی اردکانی مدیر اجرایی هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند با اشاره‌ به پیشینه برگزاری این رویداد گفت: این نمایشگاه که در طول زمان تغییراتی پیدا کرد، در سال 1383 با عنوان شهر الکترونیک (ELECIT) آغاز به کار کرد و پنج دوره از آن نیز با همین عنوان تا سال 92 برگزار شد و پس از آن به نمایشگاه شهر هوشمند تغییر نام داد. رویکرد نرم‌افزاری به جای توجه به مسائل سخت‌افزاری از نقاط قوت این نمایشگاه در آن سال‌ها به شمار می‌رفت که مورد استقبال اهالی فناوری قرار گرفت.
   وی افزود: امسال بنا داریم با تکیه بر تجربیات قبلی، با کمک فعالان استارت‌آپی بر زمینه‌های کارآفرینی و ایده‌های نو تاکید داشته باشیم. در این راه تلاش داریم از نظرات و توانمندی همه فعالان این عرصه استفاده کنیم و به‌ویژه فضای بیشتری در اختیار بخش خصوصی و مجموعه‌های استارت‌آپی قرار داده شود.
   اردکانی از فعالان استارت‌آپی برای ارائه طرح‌ها و پیشنهادات برای پویایی بیشتر این نمایشگاه‌ها دعوت کرد و اجرای برنامه‌هایی همچون کارگاه‌های آموزشی را از اقدامات مفید در این راستا به شمار آورد.
   عطایی‌نژاد مسئول کمیته استات‌آپ‌ها در هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند نیز در این رابطه گفت: نیمی از این نمایشگاه، به بخش‌های مربوط به استارت‌آپ‌ها اختصاص پیدا کرده است. در این حوزه چند بخش حضور خواهند داشت که استارت‌آپ‌های شهر هوشمند که به مجموعه‌های نوپا و در حال رشد این عرصه اختصاص پیدا کرده، یکی از این بخش‌هاست.
   وی افزود: حامیان استارت‌آپ‌ها بخش دیگری است که صندوق‌های سرمایه‌گذاری و ریسک‌پذیری، شتاب‌دهنده‌ها و مجموعه‌های کارآفرینی از آن جمله به شمار می‌روند. استارت‌آپ‌های خط‌شکن نیز به عنوان مجموعه‌های رشدیافته در این عرصه بخش دیگری هستند که در گرفتن سهمی از بازار موفق بوده‌اند و در هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند حضور خواهند داشت.
   عطایی‌نژاد تصریح کرد: بخش نوآوری‌ها نیز در زمینه فعالیت استارت‌آپ‌ها در این نمایشگاه خواهد بود که محصول‌محور است. البته شهرداری مشهد در نمایشگاه دیگری در اردیبهشت‌ماه سال آتی، نوآوری‌های شهری را به نمایش خواهد گذاشت که در این زمینه به صورت کامل‌تر فعالیت خواهد داشت.
   مسئول کمیته استارت‌آپ‌ها در خصوص آمادگی میزبانی از استارت‌آپ‌ها گفت: با این که ظرفیت نمایشگاه تکمیل شده، با افزایش این ظرفیت، امکان حضور استارت‌آپ‌های بیشتری فراهم شده است. فعالیت این مجموعه‌ها در زمینه شهر هوشمند، شرط حداقلی پذیرش در این نمایشگاه بوده است.
   همچنین برای استارت‌آپ‌های شرکت‌کننده در نمایشگاه جایزه‌ای در نظر گرفته شده که با نظر هیئت داوران انتخاب و اعطا خواهد شد. میزان این جایزه برای مجموعه‌های اول تا سوم به ترتیب، 10، 5 و 3 میلیون تومان خواهد بود.
   فعالان استارت‌آپی نیز در این نشست به طرح دیدگاه‌های خود پرداختند و ایده‌هایی برای هم‌افزایی و استفاده بیشتر از این فرصت ارائه دادند. امید راد، از فعالان استارت‌آپی حاضر در این جلسه ضمن پیشنهاد برگزاری کارگاه‌های آموزشی و ارائه مشاوره به علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان از نمایشگاه گفت: می‌توانیم کارگاهی در زمینه ux (طراحی وب‌سایت) در روزهای برپایی نمایشگاه برگزار کنیم و در این زمینه مشاوره استارت‌آپی ارائه دهیم.
   همچنین حمید چرم‌فروشان مدیرعامل استارت‌آپ «مانیشن» نیز از آمادگی برای برگزاری جلسه «کافه دیجیتال مارکتینگ» در فضای هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند خبر داد.
   علیرضا امیدفر، مدیرعامل شتاب‌دهنده سانبا نیز با اشاره به برگزاری این نمایشگاه گفت: اقدام شهرداری در این زمینه و حمایت از استارت‌آپ‌ها ارزشمند است اما بخش خصوصی نیز نباید از این حرکت عقب بماند و غفلت کند. وی افزود : به عقیده من مشکل اصلی برای استارت‌آپ‌ها، سرمایه‌گذاری نیست بلکه سرمایه‌پذیری است؛ چراکه بسیاری از استارت‌آپ‌ها هنوز به قدر کافی قوی نیستند تا سرمایه‌گذاران بتوانند به آن‌ها اطمینان کنند.
   در ادامه این نشست نیز نمایندگان سایر مجموعه‌های استارت‌آپی به ارائه تجربیات و طرح‌های خود با هدف برگزاری بهتر و کارآمدی بیشتر این نمایشگاه پرداختند.
   لازم به ذکر است هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند 12 تا 16 دی‌ماه جاری در سالن فردوسی نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار خواهد شد.
    

   تعداد بازدید: 174
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,425,306
تعداد بازدید امروز : 443
تعداد بازدید دیروز : 1,121
آخرین به روزرسانی : 12:02  1401/03/03
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05131291314
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد