تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 135
   کد: 164909
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۱۰/۰۲

   فناوری؛ نیاز ضروری جامعه شهری است

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمانشاه گفت: فناوری در عصر کنونی از نان شب واجب‌تر شده است و الان در حد نیازهای ضروری جامعه شهری است.
   فناوری؛ نیاز ضروری جامعه شهری است

   پژمان پژوهنده در گفت وگو با ستاد خبری هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند افزود: هرچه شهرها بزرگ‌تر می‌شوند نیاز شهروندان بیشتر می‌شود و به موازات آن آلودگی بیشتر، ترافیک بیشتر و مشکلات شهری افزایش می‌یابد.
   وی خاطر نشان کرد: دردسرهای شهرنشینی روز به روز بیشتر می‌شود و تنها راه نجات از این دردسرها حرکت به سمت شهرهای الکترونیک است.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری کرمانشاه در ادامه گفت: در حال حاضر موضوع هوشمندسازی فقط در کلان‌شهرها مطرح است اما به نظر می‌رسد دیگر شهرها نیز به فراخور نیازهای شهری خود، باید به سمت این مسیر حرکت کنند. ضمن اینکه این شهرها می‌توانند پایلوت خوبی برای اجرای طرح‌ها باشند.
   پژوهنده افزود: موضوع فناوری و هوشمندسازی در شهرها موضوعی جدید است که نیاز به یک سری زیرساخت‌ها دارد که تامین این زیرساخت‌ها نباید به تنهایی بردوش شهرداری‌ها باشد. شهر هوشمند موضوعی است که تمامی ارگان‌ها و نهادها در سطح شهر و استان باید پای کار آن بیایند.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات این شهر خاطرنشان کرد: در حوزه مدیریت هوشمند، استارتاپ‌ها یکی از قوی‌ترین بازوها هستند که حضور آن‌ها در طرح‌های شهری ضروری و اجتناب‌ناپذیر است.
   پژوهنده گفت: چنانچه در نمایشگاه مشهد استارتاپ‌ها بتوانند قوی حاضر شوند و طرح‌های بدیع ارائه دهند ثمرات خوبی از نمایشگاه برای شرکت‌کنندگان حاصل خواهد شد.
   وی با انتقاد از نمایشگاه تهران هوشمند که اخیرا در تهران برگزار شده است، افزود: در نمایشگاه تهران سامان‌دهی‌ها به خوبی انجام نشده بود، مسیرها مشخص نبود و همه موضوعات در یک مکان اتفاق می‌افتاد که این اتفاق جالب نبود. علاوه براین برای پیدا کردن سالن‌ها مشکل داشتیم و راهنمایی خوبی هم وجود نداشت. غرفه‌ها بیشتر کانتر بودند و فضای نمایشگاهی جریان نداشت. امیدوارم در نمایشگاه مشهد این ضعف‌ها برطرف شود و فضای نمایشگاهی مطلوب جریان داشته باشد.
   گفتنی است؛ هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند مشهد، با شعار «شهر هوشمند، شهر امید و زندگی»، با محوریت معرفی ویژگی‌های شهرهای هوشمند و خدمات ارائه‌شده در این حوزه به متخصصان و عموم مردم، 12 تا 16 دی‌ماه در سالن فردوسی نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار خواهدشد.
    

   تعداد بازدید: 135
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,425,329
تعداد بازدید امروز : 466
تعداد بازدید دیروز : 1,121
آخرین به روزرسانی : 12:02  1401/03/03
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05131291314
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد