تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 142
   کد: 164689
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۹/۲۸

   استفاده از فناوری‌های نوین ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است

   شهردار منطقه 7 مشهد گفت: دیگر نمی‌توانیم شهر را غیرهوشمند اداره کنیم و استفاده از فناوری‌های نوین ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است.
   استفاده از فناوری‌های نوین ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد "کوروش باوندی، شهردار منطقه 7 مشهد در گفتگو با ستاد خبری هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند در خصوص هوشمندسازی خدمات گفت: هوشمندسازی خدمات از این منظر که موجب شفافیت و عدالت در ارائه خدمات مطلوب به شهروندان و فراهم کردن ساز و کاری مناسب جهت کنترل و نظارت دقیق بر فعالیت‌ها می‌گردد، امری لازم و ضروری است؛ چراکه در یک شهر هوشمند همه وظیفه‌ها با هم هماهنگ هستند و هیچ‌کدام موجب تضعیف دیگری یا خنثی نمودن اثراث دیگری نمی‌شوند. بنابراین ارائه خدمات مختلف به شهروندان و تلاش به منظور بهبود کیفیت این خدمات در بستر فناوری اطلاعات باعث افزایش بهره‌وری خدمات ارائه شده می‌گردد و بدین ترتیب رضایت شهروندان و عدالت اجتماعی را در پی خواهد داشت.
   وی ادامه داد: هوشمندسازی شهری موضوعی است که در همه شهرهای پیشرفته دنیا به خصوص در شهرهای پرجمعیت مورد توجه می‌باشد؛ حقیقت این است که با توجه به افزایش جمعیت شهرها، دیگر امکان اینکه بتوانیم شهر را به شیوه‌های سنتی گذشته اداره کنیم غیرممکن است. دستگاه‌های خدمت‌رسان شهری باید پاسخگو، شفاف و کارآمد باشند و تضمین این شفاف‌سازی در پیاده‌سازی شهر هوشمند است. شهر هوشمند فرآیندی هوشمندانه برای پاسخگویی به نیازهای شهری است. امروزه هوشمندسازی شهرها و ایجاد شهر الکترونیک به عنوان راهکار بی‌بدیل حل معضلات شهری مورد توجه شهرسازان و مدیران شهری قرار گرفته و ما دیگر نمی‌توانیم شهر را غیرهوشمند اداره کنیم.
   باوندی در ضرورت هوشمندسازی کلان‌شهرها گفت: تمرکز بالای جمعیت در کلان‌شهرها باعث شده علی رغم وجود امکانات و خدمات مختلف، با انبوهی از مسائل و مشکلات پیچیده از جمله آلودگی، ترافیک و ... مواجه باشند. از طرفی مهاجرت به شهرها فشار زیادی بر منابع و زیرساخت‌های موجود ایجاد می‌کند. با توجه به محدود بودن منابع انرژی آب، برق و گاز، استفاده بی‌رویه از منابع در آینده نه‌چندان دور شهرها را با کمبود مواجه خواهد کرد؛ بنابراین لازم است راهکارهای نوآورانه‌ای برای ایجاد جوامع پایدار فراهم ساخت. ایده شهر هوشمند و فضای مجازی می‌تواند برای کاهش مسائل و مشکلات شهری به کمک فضای واقعی شتافته و در جهت ارتقای کیفیت زندگی شهروندان در ابعاد مختلف موثر واقع شود.
   شهردار منطقه 7 شهرداری مشهد در خصوص برگزاری هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند نیز پیشنهاد کرد: در نمایشگاه امسال با دعوت از مسئولان شهرهای هوشمند معتبر جهان، اقدامات صورت گرفته در زمینه هوشمندسازی و نتایج آن در قالب کارگاههایی همراه با فیلم، عکس و سخنرانی ارائه گردد تا بتوان تاثیرات آن را در حوزه‌های مختلف دسته‌بندی کرد.
   گفتنی است؛ هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند مشهد، با شعار «شهر هوشمند، شهر امید و زندگی»، با محوریت معرفی ویژگی‌های شهرهای هوشمند و خدمات ارائه‌شده در این حوزه به متخصصان و عموم مردم، 12 تا 16 دی‌ماه در سالن فردوسی نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار خواهدشد.
    

   تعداد بازدید: 142
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,425,390
تعداد بازدید امروز : 527
تعداد بازدید دیروز : 1,121
آخرین به روزرسانی : 13:35  1401/03/03
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05131291314
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد