تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 180
   کد: 164352
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۹/۲۵

   روش‎های کنونی دیگر قادر به پاسخگویی نیازهای شهری نیست

   مدیرکل دفترنوسازی و تحول سازمانی شهرداری مشهد گفت: هوشمندسازی خدمات، نیاز امروز و ضرورتی برای تحقق فردایی بهتر در زندگی شهری است؛ زیرا روش‎های کنونی دیگر قادر به پاسخگویی نیازهای شهری نیست.
   روش‎های کنونی دیگر قادر به پاسخگویی نیازهای شهری نیست

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد"هدی پیروی" با اشاره به افزایش درصد شهرنشینی در کشور در سالیان گذشته، خاطرنشان کرد: وجود مشکلات مختلف کلان‌شهرها همچون مباحث زیست محیطی، آلودگی هوا، ترافیک، حاشیه‌نشینی و موارد دیگر، ضرورت تغییر روش‌های برنامه‌ریزی و مدیریت شهری را طلب می‌کند که منجر به «دیدگاه نوین شهر هوشمند» در طی چند سال اخیر شده است که به عنوان یکی از مهم‌ترین موارد در جهت افزایش کیفیت زندگی و تلاش برای رسیدن به توسعه پایدار شهرها مطرح گردیده است. در هوشمندسازی خدمات در کلانشهرها سعی می‌شود با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات، ارائه خدمات به شهروندان تسهیل شده و شهروندان با هزینه کمتر، خدمات بهتری را دریافت نمایند.
   وی ادامه داد: مفهوم «شهر هوشمند» در تلاش است که «مشکلات عمومی» را از طریق «راه ‌حل‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات» و بر اساس رویکرد نفع عمومی و مشارکت‌های مبتنی بر شهرداری و شهروندان حل ‌کند؛ بنابراین توجه و به‌کارگیری ابعاد مختلف شهر هوشمند می‌تواند در رفع مشکلات جاری و آتی کلان‌شهر مشهد بسیار مفید باشد.
   پیروی در بیان تاثیرات هوشمندسازی در رفاه زندگی و کاهش مشکلات شهری اظهار داشت: هوشمندسازی دارای 6 بعد مختلف است که توجه و اجرایی کردن این ابعاد می‌تواند در افزایش کیفیت زندگی و کاهش مشکلات شهری تأثیر مثبتی داشته باشد. به عنوان مثال با به روزکردن فرآیندهای مختلف شهری و امکان دسترسی شهروندان به خدمات مورد نیاز، می‌توان کاهش سفرهای شهری، ایجاد شفافیت، تسریع در انجام امور و به تبع آن کاهش آلودگی هوا، حذف هزینه‌های رفت وآمد شهروندان، افزایش احساس تعلق به شهر را ایجاد نمود که این عوامل علاوه بر کاهش مشکلات شهری، باعث افزایش سطح کیفیت زندگی و رفاه شهروندان می‌شود.
   مدیر کل دفترنوسازی و تحول سازمانی شهرداری مشهد، درباره اهمیت برگزاری نمایشگاه شهر هوشمند گفت: یکی از مهم‌ترین اثرات برگزاری این نمایشگاه، شکل‌گیری گفتمان مشترک بین همه دستگاه‌های مرتبط با موضوع شهر هوشمند می‌باشد که باعث هم‌افزایی و نزدیک شدن دیدگاه‌ها و اقدامات همه ارگان‌های مرتبط با مدیریت شهری می‌شود. این نمایشگاه‌ها باید به صورت پیوسته، مدون و با مشارکت همه حوزه‌ها و بخش‌های مسئول برگزار شود تا ضمن ارائه دستاوردها، سیاست‌ها و اقدامات مثمرثمرتری مدنظر قرار گیرند.
   وی افزود: مفهوم «شهر هوشمند» بیش از هر مقوله اجتماعی دیگر، مقوله‌ای بلندمدت و نیازمند مشارکت شهروندان و همه دستگاه‌های خدماترسان در مدیریت شهری می‌باشد.
   گفتنی است؛ هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند مشهد، با شعار «شهر هوشمند، شهر امید و زندگی»، با محوریت معرفی ویژگی‌های شهرهای هوشمند و خدمات ارائه‌شده در این حوزه به متخصصان و عموم مردم، 12 تا 16 دی‌ماه در سالن فردوسی نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار خواهدشد.
    

   تعداد بازدید: 180
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,425,279
تعداد بازدید امروز : 416
تعداد بازدید دیروز : 1,121
آخرین به روزرسانی : 12:02  1401/03/03
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05131291314
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد