تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 161
   کد: 163646
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۹/۱۴

   هوشمندسازی شهرها، فواصل را کوتاه و دسترسی‌های مردم را راحت‌تر می‌کند

   رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد گفت: یکی از منابع و روش‌های تسهیل زندگی شهری، هوشمندسازی شهرها است؛ به‌کارگیری تکنولوژی‌هایی که توانسته فواصل را کوتاه و دسترسی‌های مردم را راحت‌تر کند.
   هوشمندسازی شهرها، فواصل را کوتاه و دسترسی‌های مردم را راحت‌تر می‌کند

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد"محمد حاجیان شهری" رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اهمیت توجه به ایجاد زیرساخت‌هایی بر اساس نیازهای روز مردم، گفت: هرچه شهرها بزرگ‌تر می‌شوند به نوعی دسترسی مردم به امکانات محدودتر می‌شود؛ به این معنی که فاصله‌ها آن‌قدر زیاد می‌شود که مردم باید زمان زیادی را طی کنند تا به مقصد و هدف خود برسند و از این جهت با محدودیت برای انجام همه امور خود روبه‌رو هستند. بنابراین یکی از روش‌های موجود در دنیا برای ارائه خدمات بهتر و افزایش رضایتمندی مردم در کلان‌شهرها، ارائه خدمات به روش‌های مختلف برای تسهیل این مشکل است.
   محمد حاجیان شهری افزود: با پیشرفت تکنولوژی، شرایطی به وجود آمده که محققان توانسته‌اند این امکانات را در اختیار و استفاده مردم قرار دهند. از جمله این امکانات اینترنت است که امروزه یکی از ضرورت‌های زندگی مردم در کلان‌شهرها به شمار می‌رود. بر پایه اینترنت بسیاری از خدمات را می‌توان به مردم ارائه کرد و در بستر آن، بحث هوشمندسازی و ارائه خدمات گسترده، ارزان و راحت اتفاق می‌افتد.
   وی ادامه داد: شهرهای هوشمند در تمام زمینه‌های خدماتی از جمله در گرفتن و ارائه خدمات، خریدها، کوتاه کردن سفرها، کم کردن تعداد سفرهای درون‌شهری، و بسیاری خدمت دیگر می‌توانند زندگی شهری را تسهیل کنند. همچنین کاهش ترافیک، کاهش آلودگی هوا و کاهش مصرف بنزین نیز می‌تواند از مزایای هوشمند‌سازی در کلان‌شهرها باشد.
   حاجیان شهری در خصوص نوع نگاه اعضای شورای شهر در کمیسیون خدمات شهری در خصوص هوشمندسازی مشهد گفت: ما از ابتدای فعالیتمان روی این نکته تاکید داشته‌ایم. به نظرم یکی از حوزه‌هایی که به‌خوبی در بحث هوشمندسازی می‌تواند در ارائه خدمات به مردم موثر باشد، موضوع جمع‌آوری پسماندها و زباله‌هاست. بر اساس اپ‌ها و نرم‌افزارهای طراحی‌شده می‌توانیم زمان جمع‌آوری زباله‌ها را مدیریت کنیم و خدمات بهتری را بر اساس نیاز و رفاه مردم به آن‌ها ارائه کنیم. این تنها یک مثال بود. در تمام زمینه‌های خدماتی می‌توانیم بر پایه هوشمندسازی، خدمات به مردم را هم تسریع کنیم، هم هزینه خدمات را کاهش بدهیم و هم بهره‌وری را افزایش دهیم.
   رئیس کمیسیون خدمات شهری، بهداشت، سلامت و محیط زیست در خصوص برگزاری پُربار تر هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند پیشنهاد داد: چون ماهیت نمایشگاه ارائه خدمات در حوزه مدیریت شهری است، اگر استارتاپ‌های جوانی که در حوزه‌های مختلف مدیریت شهری به ویژه در حوزه آلودگی هوا، ترافیک، خدمات شهری، حرفی برای گفتن دارند، دعوت بشوند و ایده‌های خود را رائه دهند، فضای پربارتری را تجربه خواهیم کرد. برای این منظور اگر نمایشگاه بتواند تخفیفاتی را در نظر بگیرد و غرفه‌هایی را به استارتاپ‌های نوپا بدهد، به نظرم بسیار مفید خواهد بود.
   گفتنی است؛ هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند با حضور استارتاپ‌های خط‌شکن، شرکت‌های سطح یک حوزه فناوری اطلاعات و پرداخت‌های الکترونیک، استارتاپ‌های نوپای حوزه خدمات شهری و حامیان استارتاپ‌ها، از 12 تا 16 دی‌ماه در سالن فردوسی نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار خواهدشد.
    

   تعداد بازدید: 161
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,269,078
تعداد بازدید امروز : 169
تعداد بازدید دیروز : 1,086
آخرین به روزرسانی : 13:20  1400/10/26
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد