تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 300
   کد: 163443
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۹/۱۲

   سرویس الکترونیکی تبدیل موقعیت جغرافیایی به آدرس نوشتاری توسط شهرداری مشهد راه اندازی شد

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از ایجاد و بهره برداری سرویس الکترونیک تبدیل موقعیت جغرافیایی به آدرس و بالعکس (تبدیل آدرس به موقعیت جغرافیایی) در سامانه زیرساخت اطلاعات مکانی خبر داد.
   سرویس الکترونیکی تبدیل موقعیت جغرافیایی به آدرس نوشتاری توسط شهرداری مشهد راه اندازی شد

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد "محمد جواد رجائیان" با اعلام این مطلب گفت: شاید برای همه ما حداقل یک بار اتفاق افتاده باشد که بخواهیم موقعیت مکانی و آدرس محل سکونت جدیدمان، دفتر کار و یا مکانی دیگر را ، به یکی از دوستان خود اطلاع دهیم، یا به علت خراب شدن و از کار افتادن خودرو در خیابان و مشخص کردن آدرس دقیق محل، خواسته باشیم برای کمک گرفتن از کسی به او بگوییم که باید کجا ما را پیدا کند، و یا حتی امدادگران و آشنایان را از مکان دقیق خود در مناطق مختلف مانند خیابان های فرعی و غیره مطلع کنیم.
   وی با اشاره به اینکه انجام این مهم فقط با ارسال موقعیت مکانی از طریق گوشی هوشمند امکان پذیر خواهد بود، تصریح کرد : در همین راستا سرویس الکترونیکی تبدیل موقعیت جغرافیایی به آدرس نوشتاری و برعکس، یعنی تعیین موقعیت روی نقشه با داشتن آدرس محل، راه اندازی شده است.
   رجائیان در خصوص نحوه استفاده از این سرویس گفت : این سرویس مورد نیاز عموم شهروندان و زائران هست و برای استفاده از این سرویس ابتدا لازم است قابلیت موقعیت مکانی گوشی فعال شود و سپس با ضربه زدن بر روی دکمه موقعیت مکانی یا Location و فعال شدن آن و وارد شدن به سرویس مورد نظر موقعیت دقیق بر روی نقشه تعیین شود. با به اشتراک گذاری این موقعیت، شخص دریافت کننده پیام به سادگی میتواند با ضربه زدن بر روی لینک ارسال شده، به آدرس و موقعیت دقیق دسترسی داشته باشد.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد در خاتمه بیان داشت: با توجه به استفاده از سامانه زیرساخت داده های مکانی (SDI ) و نقشه به روز شهر مشهد، این سرویس بومی شهر مشهد بوده و می تواند در خدمت سامانه های مختلف شهرداری نیز قرار گیرد.
    

   تعداد بازدید: 300
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,269,085
تعداد بازدید امروز : 176
تعداد بازدید دیروز : 1,086
آخرین به روزرسانی : 13:20  1400/10/26
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد