تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 184
   کد: 162764
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۸/۳۰

   از پیام رسان گپ، شارژ الیت و بلیت تک سفره مترو بخرید

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: با گذشت دو ماه از زمان اجرای طرح نصب دستگاه‌های الکترونیکی شارژ من کارت، شاهد استفاده 15 درصدی شهروندان از این دستگاه‌ها برای شارژ من کارت‌های خود و استفاده از مشوق آن هستیم.
    از پیام رسان گپ، شارژ الیت و بلیت تک سفره مترو بخرید

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمد جواد رجائیان در خصوص استفاده شهروندان از دستگاههای شارژ الکترونیکی که در مناطق مختلف شهر پیش‌بینی شده و طرح تشویقی شارژ به روش الکترونیک بیان کرد: طرح شارژ تشویقی من کارت برای شهروندانی که از شارژ الکترونیکی و بدون دخالت عوامل انسانی، استفاده می‌کنند از اول مهر ماه 97 و با توجه به مصوبه شورای اسلامی شهر، به مدت شش ماه تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت.
   وی افزود: در این مدت خوشبختانه استقبال خوبی از سمت شهروندان از این طرح صورت گرفته است و در اکثر باجه‌هایی که شارژ من کارت را به صورت حضوری انجام می‌دهند دستگاه شارژ الکترونیک من کارت نصب و همینطور برای تمام ایستگاه‌های قطارشهری در دو سوی مسیر رفت و برگشت، این دستگاه‌ها نصب شده است.
   رجائیان تصریح کرد: در حال حاضر با گذشت دو ماه از اجرای طرح، طبق اطلاعات دریافتی نسبت شارژ الکترونیکی به کل شارژ روزانه‌ای که شهروندان انجام می‌دهند به 15 درصد رسیده است که این مهم نشان دهنده این است که شهروندان توانستند با این طرح ارتباط برقرار کنند.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد اذعان کرد: همانطور با توجه به استقبال شهروندان از این طرح برنامه توسعه هم داریم به نحوی که در یکی دو ماه آینده در برخی ایستگاه‌های اتوبوس پرتردد، مثل پایانه‌ها و ایستگاه‌هایی که دورافتاده بوده و آغاز خط هست و شهروندان درخواست شارژ داشتند، دستگاه شارژ الکترونیک من کارت نصب خواهد شد تا شهروندان بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند.
   وی در خصوص شارژ غیرحضوری الیت توسط پیام‌رسان گپ نیز گفت: برای اینکه دسترسی برای شارژ الیت را گسترش بدهیم چندین روش پیش‌بینی شد. در روش دریافت نقدی شارژ الیت توسط پارکبان‌ها، با توجه به اعتراضات برخی شهروندان، چند ماهی است که این موضوع متوقف شده و در این خصوص بر روی دستگاه‌هایی که در اختیار پارکبان‌ها قرار دارد امکانی برقرار شده است تا شهروندان بتوانند هم از طریق کارت بانکی و هم من کارت، شارژ الیت را پرداخت کنند.
   رجائیان ادامه داد: در روش‌های غیرحضوری شارژ الیت هم علاوه بر این که این کار از قبل از طریق وب سایت اطلاع‌رسانی شرکت الیت انجام می‌شد، اخیرا با توافقی که با پیام‌رسان گپ شده است و این پیام‌رسان یکی از دو پیام‌رسان بومی منتخب مورد تایید وزارت ارتباطات می‌باشد، سرویس الکترونیک فراهم شده است تا از این طریق شهروندان بتوانند هم شارژ الیت و هم بلیت تک سفره مترو را از طریق این پیام‌رسان انجام بدهند
   .

   بازتاب خبر :

   خبرگزاری صدا و سیما خراسان رضوی : ١۵درصد من‌کارت‌ها با دستگاه‌های خودشارژ، شارژ می‌شود

    

   تعداد بازدید: 184
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,269,035
تعداد بازدید امروز : 126
تعداد بازدید دیروز : 1,086
آخرین به روزرسانی : 13:20  1400/10/26
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد