تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 184
   کد: 162261
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲

   دوربین نظارت تصویری تقاطع شیرودی صدر به اتاق سرور سازمان ترافیک متصل شد

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از اتصال دوربین نظارت تصویری تقاطع شیرودی صدر به اتاق سرور سازمان ترافیک خبر داد.
   دوربین نظارت تصویری تقاطع شیرودی صدر به اتاق سرور سازمان ترافیک متصل شد

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد" محمد جواد رجائیان" با اعلام این خبرگفت: این اقدام در راستای افزایش ضریب ایمنی شهروندان، و ساماندهی بهتر ترافیک شهری صورت گرفته است.
   وی همچنین تصریح کرد: تجهیز تقاطع‌های پرتردد سطح شهر به دوربین های نظارتی، جزو اقدامات زیرساختی محسوب می‌شود که با انجام آن علاوه برکنترل هوشمند و نظارت بر ترافیک سطح شهر، حضورفیزیکی مأموران راهنمایی و رانندگی نیز در سطح شهر کاهش پیدا کرده و امکان حضور این نیروها در سایر نقاط مورد نیاز مدیریت شهری، همزمان با کاهش چشمگیر هزینه‌ها فراهم خواهد شد.
   وی ترافیک را از دغدغه‌های مهم شهروندان مطرح کرد و اظهارداشت: قطعاً اجرای فعالیت های اتصال دوربین های نظارتی تقاطع ها به مرکز کنترل نظارت سازمان ترافیک گام مهمی برای رفع این دغدغه و معضل دیرینه است، به عبارتی دیگر، دوربین‌های نظارتی مستقر در میدان‌ها، تقاطع‌ها و معابر و بزرگراه‌های مهم، تصاویر تلویزیونی را به مرکز کنترل ترافیک مدیریت شهری شهرداری مشهد منتقل می‌کنند و مسئولان سالن نظارت با مشاهده مشکلات و نارسایی ، آن را به مسئولین ذیربط منتقل کرده و از این راه به بهبود ترافیک و رفع مشکلات شهری کمک می‌کنند.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد در ادامه به مهمترین اقدامات انجام شده در این خصوص اشاره کرد و گفت: حفاری و کابل کشی از ابتدای سایت ایرانسل در شیرودی 12 تا حوضچه تقاطع شیرودی صدر، کابل کشی برای دکل نظارت تصویری سازمان ترافیک، نصب پچ پنل در داخل باکس دکل مذکور ، ایجاد دو عدد مفصل جدید و در نهایت ارتباط دوربین نظارت تصویری تقاطع شیرودی صدر در داخل اتاق سرور سازمان ترافیک از فعالیت های فنی پشتیبانی این سازمان بوده است .
   گفتنی است : دوربین‌های نظارت تصویری اصلی‌ترین ابزار جمع‌‌آوری و ثبت اطلاعات تصویری سطح شهر و انتقال آن به مرکز کنترل ترافیک است به نحوی که تعیین میزان و حجم ترافیک، بهینه‌سازی زمانبندی تقاطعات و .. از مهمترین مزیتهای آن به شمار می‌رود.

    

   تعداد بازدید: 184
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,269,090
تعداد بازدید امروز : 181
تعداد بازدید دیروز : 1,086
آخرین به روزرسانی : 13:20  1400/10/26
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد