تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 171
   کد: 162119
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۸/۲۰

   نقشه پایگاههای مدیریت بحران مشهد تهیه شد

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از تهیه نقشه پایگاههای مدیریت بحران به تفکیک مناطق شهرداری مشهد خبر داد.
   نقشه پایگاههای مدیریت بحران مشهد تهیه شد

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد "محمد جواد رجائیان" از این فعالیت به عنوان یک اقدام اساسی یاد کرد که جزو نیازمندیهای مدیریت شهری بوده و افزود: در حال حاضر نقشه مدیریت بحران مشهد به تفکیک مناطق شهرداری به طور کامل تهیه و در اختیار مدیریت بحران شهرداری مشهد قرار گرفته است .
   وی با ذکر جزییاتی از محتوای نقشه مورد نظر گفت: نقشه مدیریت بحران مناطق شهرداری مشهد با استفاده از 10 لایه اطلاعات از مراکز بحران‌ زا مانند: خط گسل ، لایه های پمپ بنزین و گاز ، فروشگاههای شهرداری ، ساختمانهای شهرداری و جزییات معابر (اطلاعات شریان‌های حیاتی همچون محل عبور لوله‌های گاز و آب در سطح شهر) و براساس آخرین تغییرات پایگاههای مدیریت بحران، طراحی و تکمیل شده است.
   رجائیان با اشاره به اینکه در تهیه و تدوین این نقشه از عکس های هوایی سال 1390 استفاده شده، اظهارداشت : در گذشته نقشه ای به این جزییات برای مشهد وجود نداشته و فقط چند نقشه با تعداد معدودی لایه اطلاعاتی در دسترس بوده و تدوین نقشه ای با این ویژگی‌ها تاکنون انجام نشده است، در این نقشه محل هایی که در زمان بروز زلزله خسارت احتمالی می بینند به صورت مکانی مشخص شده است.
   وی گفت: با تهیه این نقشه تصمیم مدیریت شهری در حوزه بحران با تحولی جدید مواجه خواهد شد به نحوی که با تهیه و توسعه آن در آینده نزدیک بر اساس تصمیم گیری در خصوص ایجاد پایگاههای بحران جدید در مناطقی از شهر که پایگاه وجود ندارد، می توان به شهروندان در خصوص زندگی در مکان های امن اطلاع رسانی کرد.
   وی خاطر‌نشان کرد: تهیه این نقشه مستلزم کار کارشناسی در حوزه هایی مانند اصلاح لایه های مورد نیاز، GIS Ready نمودن، کارتوگرافی استاندارد و تهیه خروجی قابل چاپ بوده است.
    

   بازتاب خبر:

   روزنامه شهرآرا : نقشه پایگاههای مدیریت بحران به تفکیک مناطق شهرداری مشهد تهیه شد

    

   تعداد بازدید: 171
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,269,150
تعداد بازدید امروز : 241
تعداد بازدید دیروز : 1,086
آخرین به روزرسانی : 13:20  1400/10/26
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد