تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 294
   کد: 162116
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۸/۲۰

   لایه اطلاعاتی مساجد شهر بر روی سامانه زیرساخت اطلاعات مکانی SDI شهرداری مشهد بهنگام شد

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از بهنگام سازی و بارگذاری لایه اطلاعاتی مساجد شهر مشهد بر روی سامانه زیرساخت اطلاعات مکانی (SDI) شهرداری مشهد خبر داد.
   لایه اطلاعاتی مساجد شهر بر روی سامانه زیرساخت اطلاعات مکانی SDI شهرداری مشهد بهنگام شد

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد" محمد جواد رجائیان" ضمن اشاره به نیاز شهروندان و زائران از موقعیت مکانی مساجد شهر مشهد گفت: رویارویی با حجم وسیع اطلاعات و ماهیت مکان محوری آنها، اشتراک داده ‌های بین همه دستگاههای اداری را اجتناب ناپذیر می ‌کند، و تسهیل اشتراک گذاری این داده ها، جزو اصول اصلی زیرساخت اطلاعات مکانی موفق است.
   وی ادامه داد: در همین راستا سازمان فاوا در راستای بهنگام سازی لایه های اطلاعاتی، با ایجاد مکانیزم های همکاری موثر بین دستگاهی، موفق شد تا برخی از لایه های اطلاعاتی موجود در بستر sdi را توسط خود ذینفعان و بهره برداران آن لایه اطلاعاتی، بهنگام سازی نماید.که در این اقدام بهنگام سازی لایه اطلاعاتی مساجد سطح شهر، محصول تعامل مثبت سازمان فرهنگی و سازمان فاوا می باشد به نحوی که این لایه اطلاعاتی بوسیله GPS و به روش میدانی جمع آوری شده است.
   رجائیان همچنین تصریح کرد: تعداد عوارض لایه اطلاعاتی مساجد 749 باب مسجد بوده که بعد از بهنگام سازی لایه مورد نظر 297 باب مسجد اضافه و در نتیجه تعداد مساجد سطح شهر به 1046 باب رسیده است.و بمنظور جمع آوری اطلاعات بصورت میدانی 200 نفر ساعت کار کارشناسی انجام شده است.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد در تشریح چگونگی دسترسی و مشاهده لایه اطلاعاتی مورد نظر اظهارداشت : کاربر، پس از ورود به سامانه زیر ساخت اطلاعات مکانی به منظور مشاهده هر کدام از لایه های کاربری می تواند ، پراکنش آن را بر روی نقشه شهر مشهد مشاهده نماید. همچنین کاربر می تواند پس از فعال نمودن لایه مذکور، مکان مورد نظر خود را انتخاب و اطلاعات توصیفی همان مکان را به صورت مفصلتر نیز مشاهده کند.
   گفتنی است : سامانه زیرساخت داده‌های مکانی(SDI) به آدرس http://SDI.MASHHAD.IR در راستای تامین زیرساخت‌های فناوری اطلاعات در کلانشهر مشهد و ارائه خدمات سریع، مطلوب و به هنگام برای مدیریت شهری، شهروندان و کاربران شهرداری مشهد راه‌اندازی شده، و تعداد لایه‌های اطلاعاتی این سامانه مرتبا در حال افزایش است.
    

   تعداد بازدید: 294
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,269,183
تعداد بازدید امروز : 274
تعداد بازدید دیروز : 1,086
آخرین به روزرسانی : 13:20  1400/10/26
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد