تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 175
   کد: 161932
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۸/۱۵

   اطلاعات شهرسازی شهرداری مشهد در اختیار شهروندان قرار می گیرد

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: بنا بر مصوبه شورای اسلامی شهر مقدس مشهد، اطلاعات شهرسازی شهرداری مشهد در اختیار شهروندان شهر بهشت قرار می گیرد.
   اطلاعات شهرسازی شهرداری مشهد در اختیار شهروندان قرار می گیرد

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد" محمد جواد رجاییان" با اشاره به مصوبه شورای شهر مشهد مبنی بر در اختیار قرار دادن کلیه اطلاعات شهرسازی به شهروندان ، اظهار کرد: در حال حاضر اطلاعات زیادی از ساخت و سازها و املاک شهر در سامانه های شهرداری وجود دارد که این آمار از قدیم در سیستم های شهرداری وجود داشته اما در اختیار شهروندان نبوده است.
   وی افزود: بنابر مصوبه روز گذشته شورای محترم شهر مقدس مشهد، ما ملزم به این شدیم که تمامی اطلاعات شهرسازی و املاک مشهد مقدس در اختیار شهروندان به صورت باز قرار گیرد.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: ما در این طرح به دنبال این هستیم که شهروندان بتوانند از ریز اقدامات حوزه شهرسازی شهر و ساخت و سازهای خود و سایر شهروندان از ابتدای دریافت پروانه ساخت تا پایان کار مطلع شوند.
   رجاییان خاطر نشان کرد: از دیگر ویژگی های این طرح این است که شهروندان می توانند با انتخاب کد نوسازی منطقه خود و یا سایر مناطق از روی نقشه نیز متوجه شوند که هر ملک دارای چه ویژگی هایی است و با چه پروانه و ضوابطی باید انجام شود و بتوانند پیش از وقوع تخلف ساختمانی آن را به نهادهای نظارتی شهرداری اطلاع دهند.
   وی با بیان اینکه با مصوبه این طرح شهروندان چشم شهرداری برای مبارزه با تخلفات ساخت و سازها و تخلفات مالی هستند، تصریح کرد: از ویژگی های دیگر این طرح می توان به این مسئله اشاره کرد که شهروندان می توانند در جریان ریز به ریز میزان هزینه های صورت گرفته و هزینه های مصوب قرار گیرند و اگر فردی میزان هزینه اضافه تری را برای سایر هزینه ها به عنوان نمونه جریمه ها ،درخواست کرد آن را به دستگاه های نظارتی در شهرداری و دیگر دستگاه های نظارتی اطلاع دهند.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد به دیگر مصوبه دیروز شورای شهر مشهد اشاره و تصریح کرد: با توجه به فراگیری نام من کارت که هم شهروندان، متصدیان فروش و حتی زائران و گردشگران از این نام استفاده می کنند و این نام تبدیل به یک برند شده است به همین دلیل نیز از مصوبه ای که مبنی بر تغییر نام من کارت به مشهد کارت بود هیچ استقبالی نشد.
   رجاییان گفت: از ابتدای اجرای کارت بلیت الکترونیک تاکنون 5 میلیون من کارت توزیع شده که در حال حاضر به طور میانگین روزانه 140 هزار تراکنش صورت می گیرد.
    

   بازتاب خبر:

   روزنامه خراسان :جزئیات اجرای شفاف سازی مصوبه شهرسازی

    

   تعداد بازدید: 175
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,269,197
تعداد بازدید امروز : 288
تعداد بازدید دیروز : 1,086
آخرین به روزرسانی : 13:20  1400/10/26
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد