تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 372
   کد: 161407
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۸/۰۶

   نظارت و بارگذاری نقشه اراضی توس و قرقی با مقیاس دقیق

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از نظارت و کنترل نقشه‌های پایه اراضی توس و قرقی با مقیاس دقیق یک‌پانصدم خبر داد.
   نظارت و بارگذاری نقشه اراضی توس و قرقی با مقیاس دقیق

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، «محمدجواد رجاییان» ضمن اشاره به انعقاد قرارداد بهنگام‌سازی نقشه محدوده قانونی و حریم شهر مشهد در سال1395 گفت: در راستای به‌روزرسانی نقشه پایه شهر مشهد و انجام عملیات عکس‌بردای هوایی در محدوده قانونی و حریم شهر و عملیات زمینی تولید نقشه‌های محدوده مورد نظر، همچنین دستیابی به نقشه یک‌پانصدم، پروژه عکس‌برداری رقومی سال 1395 از سطح شهر مشهد در دستور کار سازمان قرار گرفت.
   وی اظهارداشت: به منظور استفاده مدیریت شهری از نقشه‌های یک‌پانصدم پایه شهر و به‌ویژه نقشه‌های دو محدوده توس و قرقی به مساحت 4006 هکتار، عملیات تهیه عکس‌های هوایی در قالب 333 شیت نقشه انجام شد که پس از تایید فنی و در مرحله بارگذاری 110لایه اطلاعاتی بر روی سیستم‌های عملیاتی مانند زیرساخت داده‌های مکانی(SDI)، نظارت و کنترل دقیقی از سوی کارشناسان متخصص سازمان بر روی نقشه‌ها انجام می‌شود.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد در ادامه به برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های نقشه‌های یک‌پانصدم اشاره کرد و افزود: این نقشه‌ها پایه بیشتر تصمیمات و سیاست‌گذاری‌هاست؛ زیرا نقشه بزرگ‌مقیاس شهری دارای مقیاسی دقیق بوده و میانگین خطا در این نقشه‌ها 10سانتیمتر است که در مقایسه با سایر نقشه‌های موجود از محل، دقت به مراتب بالاتری دارد. از سویی دیگر، این نقشه‌ها حاوی اطلاعاتی ارزشمند برای بسیاری از سیستم‌های عملیاتی مدیریت شهری نظیر سیستم یکپارچه شهرسازی، سامانه‌های فضای سبز و... است و نظارت و کنترل دقیق این نقشه‌ها با استفاده از زیرساخت RTK سازمان فاوا انجام شده است.
   رجاییان در خاتمه ضمن اظهار امیدواری درباره اجرای نهایی پروژه‌های بهنگام‌سازی نقشه یک‌پانصدم شهر مشهد و نقشه یک‌دوهزارم حریم شهر بیان کرد: امید است با مساعدت‌ها و همراهی مسئولان ارشد مدیریت شهری، خروجی‌های ارزشمند این پروژه‌ها به سرانجام رسیده و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
    

   بازتاب خبر :

   شهرآرا: برای استفاده مدیریت شهری از نقشه های یک پانصدم پایه شهر به ویژه دو محدوده توس و قرقی انجام شد
    

   تعداد بازدید: 372
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,269,184
تعداد بازدید امروز : 275
تعداد بازدید دیروز : 1,086
آخرین به روزرسانی : 13:20  1400/10/26
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد