تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 358
   کد: 161153
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۸/۰۲

   مهم‌ترین سامانه‌های کاربردی شهرداری مشهد برای مدیران ارشد شهرداری ارائه شد

   معاون نرم‌افزار سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد برخی از مهم‌ترین سامانه‌های کاربردی حوزه مدیریتی شهرداری مشهد را برای مدیران ارشد معرفی کرد.
   مهم‌ترین سامانه‌های کاربردی شهرداری مشهد برای مدیران ارشد شهرداری ارائه شد

   به گزارش روابط عمومی سازمان فاوا شهرداری مشهد، « آرام تاج بخش» در جلسه دوره آموزشی سامانه‌های برنامه‌ریزی ویژه مدیران ارشد شهرداری مشهد که درمحل سالن جلسات شرکت بهره برداری قطارشهری برگزار شد، در تشریح مختصر برخی از مهم‌ترین سامانه‌های پرکاربرد مدیریتی گفت: راه‌اندازی و توسعه سامانه‌های خدمات الکترونیک ازجمله اقدامات موثر ارتباطی است که هر روز مخاطبان بیشتری را به دریافت این خدمات ترغیب می‌کند و نقش سازمان فاوا در این عرصه به عنوان مجری پیاده‌سازی سامانه‌های نرم‌افزاری اهمیت ویژه‌ای دارد. به نحوی که هم اکنون مدیران ارشد شهرداری می‌توانند در بسیاری از سامانه‌ها ازجمله دسترسی به داشبوردهای مدیریتی به سرعت به اطلاعات گوناگون به صورت آنلاین دسترسی داشته باشند.
   وی در تشریح برخی از سامانه‌های برنامه‌ای و مدیریتی گفت: سامانه‌های برنامه ای و مدیریتی شامل سامانه BI داشبورد تصمیم‌یار، سامانه EPM مدیریت پروژه، سیبنا(بودجه و اعتبارات)، مبصا(صورت وضعیت) و سامانه‌های مزایده مناقصه، تامین‌کنندگان و سامانه قراردادها جزو مهم‌ترین سامانه‌هایی هستند که مدیران ارشد شهرداری با آن مواجه هستند.
   تاج‌بخش در ادامه و در تشریح سامانه سیبنا ( بودجه و اعتبارات ) با اشاره به اینکه با اجرای کامل سامانه «سیبنا» این امکان وجود خواهد داشت که شهرداری مشهد بتواند ریال به ریال هزینه‌ها و درآمدهای خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و در کلیه واحدهای تابعه رصد نماید، اظهارکرد: در سامانه سیبنا ( بودجه و اعتبارات ) یکپارچه‌سازی کلیه فرایندهای مرتبط با نظام برنامه و بودجه شهرداری مشهد انجام شده و این سامانه می‌تواند تمامی هزینه‌ها و درآمدهای این نهاد را به صورت مکانیزه و آنلاین در کلیه سطوح ستاد، شهرداری‌های مناطق، سازمان‌های تابعه و مدیریت های مستقل، از مرحله پیشنهاد و تصویب تا هزینه‌کرد و تفریغ، در قالبی یکپارچه مدیریت کند.
   معاون نرم‌افزار سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد در ادامه فرآیندهای سامانه سیبنا را تشریح کرد و گفت: درسبد پروژه‌های شهری ثبت اطلاعات پروژه‌ها، ایجاد آلبوم بودجه، مبادله موافقت‌نامه، درخواست تامین اعتبار، ثبت اسناد عملکردی، توزیع عملکرد بین پروژه‌ها، صدور سند عملکرد و به‌روزرسانی ردیف‌های اعتباری انجام می‌شود.
   وی در تشریح سامانه مبصا گفت: این سامانه سرعت عمل بسیار بالایی در تهیه برآوردهای اولیه و رسیدگی به کارکردها و تعدیل پیمانکاران مجموعه شهرداری دارد؛ به نحوی که محاسبات ریزمتره‌، برآورد‌، صورت وضعیت‌، تعدیل‌، مابه‌التفاوت، حمل‌، آنالیز ردیف‌های فهرست‌بها در تمام رشته‌ها‌ و کلیه محاسبات به صورت هوشمند در این سامانه انجام شده و خطاهای انسانی را به حداقل می‌رساند.
   تاج‌بخش در ادامه ضمن تشریح سامانه BI و ارائه چندین مثال از داشبورده های مدیریتی ، این سامانه را یکی از ابزارهای مفید و کارآمدی مطرح کرد که امکان دسترسی به کلیه اطلاعات مناسب در کنارهم و به‌طور متمرکز را برای سطوح مختلف مدیران فراهم می‌کند و اظهار داشت: سازمان فاوا این آمادگی را دارد تا داشبوردهای مدیریتی مختلف را بنا به نیاز مدیران ارشد شهرداری آماده نماید.
   معاون نرم‌افزار سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد در ادامه جلسه به تشریح مختصر سامانه‌های عمومی شامل:مدیریت وظایف، گردش مکاتبات اداری به عنوان بیشترین سامانه‌ای که مدیران با آن در ارتباط هستند و سامانه میز کار یکپارچه پرداخت .
   تاج بخش در خاتمه نیز مهم‌ترین اقدامات شاخص سازمان فاوا در حوزه هوشمندسازی فرایندها را مطرح کرد و گفت: ارتباط سامانه‌های مالی و برنامه‌ریزی ، ایجاد میزکار یکپارچه، تجمیع بانک‌های اطلاعاتی مالی، راه‌اندازی سیستم کدینگ یکپارچه شهرداری، ارتباط شهرسازی با سامانه‌های آتش‌نشانی و فضای سبز و ارتباط مستقیم مالی و شهرسازی از مهم‌ترین اقدامات شاخص این حوزه است .
   گفتنی در این دوره آموزشی، مدیران ارشد شهرداری شرکت داشتند.
    

   تعداد بازدید: 358
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,269,075
تعداد بازدید امروز : 166
تعداد بازدید دیروز : 1,086
آخرین به روزرسانی : 13:20  1400/10/26
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد