تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 289
   کد: 158758
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۶/۲۵

   مسابقه نام گذاری سامانه خدمات هوشمند شهروندی

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از کلیه شهروندان مشهدی دعوت کرد در مسابقه نام گذاری سامانه هوشمند خدمات شهروندی شرکت نمایند.
   مسابقه نام گذاری سامانه خدمات هوشمند شهروندی

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد" محمد جواد رجائیان" در این خصوص گفت: این مسابقه با هدف جلب مشارکت عمومی شهروندان در ایجاد و راه اندازی سامانه جامع خدمات هوشمند شهروندی برگزار شده که پس از بررسی های کارشناسی مقرر شد از میان بیش از 30 نام مطرح شده ، 4 نام مناسب تر شامل: ( شهروند یار، شهریار، شهرانه، شهرمن ) انتخاب و به رای گذاشته شده است .
   وی گفت: در این روش شهروند نیازی به نصب نرم‌افزار و انجام تنظیمات خاص ندارد و تنها کافی ‌است برای شرکت در مسابقه نام گذاری سامانه هوشمند خدمات شهروندی ، کد دستوری #88*5566* را شماره‌گیری و وارد مراحل انتخاب نام برای شرکت در مسابقه شود. که در نهایت پس از پایان مسابقه برندگان در قالب قرعه کشی از میان رای دهندگان به گزینه های مورد نظر، انتخاب خواهند شد.
   رجائیان همچنین اظهار داشت : سامانه هوشمند خدمات شهروندی قرار هست مرجع مراجعه روزانه شهروندان مشهدی برای دریافت بیش از یکصد سرویس الکترونیکی مختلف در حوزه شهرداری و سایر خدمات هوشمند شهروندی باشد. برخی از مهمترین سرویس های الکترونیک که در سامانه مزبور ارایه خواهد شد شامل: خدمات اداری مرتبط با امور ساخت و ساز، خودرو، محیط زیست شهری و فضای سبز، ترافیک و حمل و نقل عمومی، کسب و کارهای شهری و ... است.
   بانک اطلاعات شهر از دیگر امکانات الکترونیکی سامانه است که با در اختیار داشتن نسخه موبایل آن می‌توان مراکزی مثل داروخانه‌ها، مراکز آموزشی، مراکز درمانی و اطلاعات دیگر شهری را جست‌وجو و مکان‌یابی کرد. این سامانه، شبکه‌های اجتماعی مجازی و پورتال‌های محلی و امکان استفاده از نقشه هر محله، اطلاعات گردشگری مجازی، بانک اطلاعاتی و جمعیتی محله، سامانه کتابخانه‌های شهر و... را در دسترس شهروندان قرار می‌دهد.
   رجائیان همچنین تصریح کرد؛ سازمان فاوا در حال تعامل با کسب و کارها برای ارایه خدمات استارتاپ های مفید مورد استفاده شهروندان در این بستر نیز می باشد .

   تعداد بازدید: 289
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   3 2
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,269,094
تعداد بازدید امروز : 185
تعداد بازدید دیروز : 1,086
آخرین به روزرسانی : 13:20  1400/10/26
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد