تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 175
   کد: 158583
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۶/۲۲

   پایانه آزادی به شبکه اینترانت فیبرنوری شهرداری مشهد متصل شد

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از اتصال پایانه آزادی به شبکه اینترانت فیبرنوری شهرداری مشهد خبر داد.
   پایانه آزادی به شبکه اینترانت فیبرنوری شهرداری مشهد متصل شد

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد " محمد جواد رجائیان" با اعلام این مطلب گفت: ایجاد فیبرنوری شهرداری در راستای تحقق شهرداری الکترونیک انجام می شود به نحوی که شهرداری مشهد با تأمین این بستر سعی دارد به اهداف شهر هوشمند نزدیک‌تر شود..
   وی با بیان اینکه ارتباط سازمان‌های تابعه شهرداری و مناطق جزو اولویت‌های این طرح در مرحله اول بوده است، گفت: با ایجاد ارتباطات جدید ، پهنای باند انتقال اطلاعات در این ساختمان ها چندین برابر افزایش یافته و ضمن افزایش امنیت و پایداری، سرعت سیستم‌ها نیز به چندین برابر سرعت قبلی خود رسیده است.
   رجائیان همچنین در خصوص عملیات اتصال پایانه آزادی به شبکه اینترانت فیبرنوری شهرداری مشهد اظهارداشت: با توجه به آغاز عملیات اجرایی ساخت پایانه اصلی، و تا زمان بهره برداری کامل به صورت موقت پایانه آزادی فعلی به شبکه متصل شد که در این خصوص اقدامات انجام شده شامل : عملیات کابل‌کشی از حوضچه کنار زیرگذر قطارشهری به کانکس کنترلی و کانکس مدیر خط پایانه اتوبوسرانی(پایانه آزادی) و نصب پچ پنل در داخل هر دو کانکس، و در نهایت ارتباط هر دو کانکس بر روی شبکه فیبر جزو مهمترین اقدامات در این راستا بوده است .
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، انتقال حجم وسیع اطلاعات به صورت متن، صوت و تصویر با سرعت بالا، پهنای باند وسیع، سادگی توسعه ظرفیت، درجه اطمینان بالا و سهولت نگهداری، مقاومت بیشتر در برابر تغییرات دما و شرایط جوی، هزینه‌های اقتصادی پایین و به صرفه و ایمنی با درصد بالا را از مزایای استفاده از فیبر نوری در شهرداری مشهد عنوان کرد.
   وی در خاتمه اظهارداشت: شهرداری مشهد به عنوان یکی از نهادهای خدمات رسان بیشترین تعاملات را با شهروندان دارد، که با اجرای طرح توسعه شبکه اینترانت شهرداری با استفاده از زیرساخت های مخابراتی شهر، نیازهای ارتباطی شهرداری مشهد برای تامین سرویس های شهرهوشمند و در اختیار گذاشتن این سرویس ها به شهروندان، تا حدود زیادی تامین خواهد شد.

   تعداد بازدید: 175
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,269,003
تعداد بازدید امروز : 94
تعداد بازدید دیروز : 1,086
آخرین به روزرسانی : 13:20  1400/10/26
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد