تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 162
   کد: 157115
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۵/۲۸

   کارگروه نقشه شهری مشهد با همکاری دستگاههای اداری استان تشکیل می شود

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از تشکیل کارگروه ایجاد نقشه شهری مشهد با محوریت شهرداری مشهد، استانداری خراسان رضوی و هدایت مدیران ارشد دستگاههای دولتی خبر داد.
   کارگروه نقشه شهری مشهد با همکاری دستگاههای اداری استان تشکیل می شود

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد" محمد جواد رجائیان" در دومین جلسه کمیته شهرهوشمند استانداری خراسان رضوی که با موضوع تبادل اطلاعات بین دستگاهی و با حضور مدیرفناوری اطلاعات و شبکه دولت و جمعی از مدیران ارشد دستگاههای اجرایی استان برگزار شد، با اشاره به اینکه وجود نقشه به روز و یکپارچه از شهر به عنوان مهمترین و حساسترین زیرساخت اطلاعات برای کلیه دستگاههای اداری استان، اظهارداشت: با توجه به اینکه برخی از دستگاهها مانند، شهرداری، شرکت آب و فاضلاب، برق، گاز و ....جهت تهیه نقشه های شبکه توزیع نیاز به اطلاعات بهنگام از نقشه شهر مشهد دارند،، لزوم تشکیل کارگروه نقشه یکپارچه شهری با عضویت برخی کارشناسان دستگاههای اداری استان ، توسط شهرداری مشهد به عنوان یک ضرورت محسوب می شود.
   وی در توضیح ارایه خدمات الکترونیک شهرداری و استفاده از زیرساخت نقشه اظهارداشت: یکی از ظرفیت هایی که شهرداری مشهد با استفاده از دیتاههای خود ایجاد کرده است بحث مسیریابی شهری است، به نحوی که بر اساس پیام دریافتی از کاربر شامل مبدا و مقصد و با توجه به فاصله جغرافیایی، وضعیت کنونی ترافیک شهری و ویژگی های خاص هر کاربر( مثلا یک اتوبوس از مسیرهایی میتواند استفاده کند که سایرین نمیتوانند) سامانه، بهترین مسیر را برای او یافته و اطلاعات آن را به تلفن همراه کاربر ارسال میکند. به عبارتی دیگر این سرویس به مشترک خود کمک میکند تا از میان روشهای مختلفی که برای رسیدن به یک مقصد وجود دارد بهترین شیوه را انتخاب کند. حتی مسیر مبدا و مقصد نیز بر روی نقشه قابل مشاهده خواهد بود .
   رجائیان با اشاره به اینکه هم اکنون استفاده از زیرساخت اطلاعات مکانی نقشه به‌عنوان بستری قدرتمند در تهیه بانک جامع اطلاعات شهری این امکان را برای مدیریت شهری به وجود آورده تا تصمیم‌گیری به‌موقع، در خصوص مسائل شهری ممکن شود، اظهارداشت:دسترسی و مشاهده آخرین ضوابط ساخت و ساز ملک بر اساس طرح های تفصیلی ملاک عمل در شهرداری، مشاهده موقعیت ملک بر روی نقشه با وارد کردن کد نوسازی ملک در سامانه یکپارچه شهرسازی، امکان مشاهده پراکندگی تعداد سال‌های بدهکاری و مبلغ بدهی عوارض نوسازی ملک ، استفاده از نقشه های موضوعی و .. از دیگر خدماتی است که توسط سامانه های الکترونیک شهرداری به شهروندان ارایه می شود.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد در خصوص ضرورت تشکیل کارگروه نقشه یکپارچه شهری گفت : وجود اختلاف مساحت و تعارض در نقشه های پایان کار شهرداری با نقشه های ترسیمی سازمان نظام مهندسی یکی از مشکلاتی است که بعضا موجب کندی کار مراجعین می شود، و باید با دقت و تعامل این اختلافات را کاهش داد تا کار مردم سریع تر انجام گیرد.
   وی ریشه این تعارض را در ضوابط متفاوت شهرداری و نظام مهندسی و ادارات ثبت برای تهیه نقشه املاک دانست و راه حل بررسی و رفع تعارضات موجود در نقشه های ارگانهای اداری مختلف را، تشکیل کارگروه نقشه یکپارچه شهری ذیل کمیته شهرهوشمند استانداری خراسان رضوی دانست و گفت: این کارگروه قرار هست هر چه سریع تر توسط شهرداری مشهد ایجاد شده و از نتایج تشکیل این کارگروه ایجاد نقشه یکپارچه شهری است، که مبنای صدور پایان کار شهرداری و اسناد تفکیکی ادارات ثبت است.
   رجائیان در خاتمه اظهار امیدواری کرد تا همراهی دستگاههای اداری مانند نظام مهندسی ، شهرداری ، اداره کل ثبت اسناد و املاک و .... باعث شود تا ضمن کاهش هزینه ها و صرفه جویی در زمان، بهره مندی بیشتری حاصل شود.
    

   تعداد بازدید: 162
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,269,122
تعداد بازدید امروز : 213
تعداد بازدید دیروز : 1,086
آخرین به روزرسانی : 13:20  1400/10/26
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد