تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 189
   کد: 154908
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۴/۲۳

   نرم افزار موبایلی برداشت اطلاعات انشعابات فضای سبز شهرداری مشهد راه اندازی شد

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از راه اندازی نرم افزاربرداشت اطلاعات و تعیین موقعیت دقیق انشعابات فضای سبز سطح شهر خبر داد.
   نرم افزار موبایلی برداشت اطلاعات انشعابات فضای سبز شهرداری مشهد راه اندازی شد

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد"محمد جواد رجائیان" ضمن اعلام این مطلب گفت: در گذشته، یکی از مسایل شهرداری در حوزه خدمات شهری هنگام آبیاری فضای سبز پارکها و معابر سطح شهر مشهد، پیدا کردن مکان های دقیق کنتورها یا انشعابات مربوط به آبیاری فضای سبز و معابر سطح شهر در مناطق مختلف شهرداری بود به نحوی که امکان داشت به علت تغییر شرایط محیطی معابر سطح شهر، مانند توسعه شهری و یا ساخت و ساز های جدید، محل دقیق این انشعابات از چشم عوامل شهرداری و یا نیروهای شرکت های خدماتی که در زمینه آبیاری و نگهداری فضای سبز شهری فعالیت دارند، پنهان مانده و امکان پیدا کردن و دسترسی به آنها مهیا نباشد.
   وی افزود: برای برون‌رفت از این مشکل، استفاده از فناوری‌های نوین و بهره‌گیری از GPS، طراحی و پیاده سازی نرم افزار برداشت اطلاعات و تعیین موقعیت دقیق کنتور و انشعابات آبیاری فضای سبز توانست نقش بسزایی در حل دغدغه مورد نظر ایفا نماید، به نحوی که در این نرم افزار برداشت اطلاعات و داده های مکانی انشعابات و کنتورهای فضای سبز به صورت دقیق انجام می پذیرد.
   رجائیان همچنین تصریح کرد: این نرم افزار در بستر تلفن همراه پیاده سازی شده و تمام اطلاعات انشعابات بوسیله آن برداشت و ثبت می شود. این اطلاعات شامل مشخصات کلی و دقیق انشعابات فضای سبز و همچنین محل جغرافیایی دقیق با کمک فناوری GPS به همراه فیلم و عکس و توضیحات صوتی بوده و ترکیب این اطلاعات مکان دقیق این انشعابات را مشخص خواهد کرد و نیروهای آبیاری فضای سبز در مراجعات بعدی با در دست داشتن سوابق انشعابات، به راحتی مکان دقیق کنتورهای آبیاری را پیدا خواهند کرد.
   این نرم افزار با ثبت اطلاعات مربوط به موقعیت دقیق کنتورها و انشعابات فضاهای سبز سطح شهر، باعث بهبود عملکرد و بهره وری در امر آبیاری فضاهای سبز و کاهش هزینه های مربوط به نگهداری سوابق و اطلاعات انشعابات آبیاری و صرفه جویی زمانی در تهیه گزارشات و بررسی های مورد نیاز خواهد شد.
    

   تعداد بازدید: 189
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,269,128
تعداد بازدید امروز : 219
تعداد بازدید دیروز : 1,086
آخرین به روزرسانی : 13:20  1400/10/26
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد