تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 235
   کد: 154389
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۴/۱۳

   دستگاههای شارژ خودکار، کارت شهروندی( مشهد کارت ) ویژه ایستگاههای اتوبوس راه اندازی شد

   به منظور افزایش راههای شارژ کارتهای شهروندی (مشهد کارت) و تسهیل دسترسی شهروندان به نقاط شارژ ، دستگاههای شارژ خودکار در ایستگاههای اتوبوس سطح شهر مشهد نصب و راه اندازی می شوند.
   دستگاههای شارژ خودکار، کارت شهروندی( مشهد کارت ) ویژه ایستگاههای اتوبوس راه اندازی شد

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد" محمد جواد رجائیان " مدیرعامل سازمان فاوا، ضمن اعلام این مطلب اظهار کرد: با توجه به صدور انبوه کارت بلیت الکترونیک شهری برای شهروندان مشهدی و استفاده روزانه این کارت ها در سیستم حمل و نقل درون شهری، محدودیت نقاط شارژ کارت شهروندی ( مشهد کارت ) یکی از مهمترین مسائل پیش روی سیستم بود، که در نهایت مقرر شد، نسبت به افزایش نقاط شارژ در ایستگاههای اتوبوس سطح شهر با هدف افزایش رضایت شهروندان، مسافران و زائران و همچنین توسعه شبکه فروش شارژ کارت شهروندی اقدام ویژه ای صورت گیرد
   وی افزود : در این راستا با برگزاری جلسات تخصصی، پیگیری ها و انجام هماهنگی های مکرر با بخش های مختلف مدیریتی شهرداری مشهد ابتدا نصب این تجهیزات در ایستگاههای خط یک و دو قطارشهری مشهد (حداقل دو عدد دستگاه در هر ایستگاه) انجام شد، به نحوی که در برخی ایستگاههای پر تردد از حیث مسافر، حتی به چهار عدد دستگاه نصب هم رسیده است. مجموع دستگاههای نصب شده در کل ایستگاههای قطارشهری هم اکنون 71 دستگاه می باشد.
   رجائیان در ادامه به نصب دستگاههای شارژ خودکار کارت شهروندی در ایستگاههای اتوبوس درون شهری نیز اشاره کرد و گفت : برای نصب دستگاههای شارژ کارت شهروندی درمرحله اول50 ایستگاه اتوبوس در سطح شهر مشهد با ویژگی پرتردد بودن مسافر و برخورداری از تابلوی راهنمای الکترونیکی انتخاب شد، که نصب این تجهیزات در این ایستگاهها وارد مرحله اجرایی شده است .
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد همچنین بیان کرد: شهروندان و مسافران مشهدی می‌توانند با مراجعه به دستگاه‌های شارژ خودکار، بدون نیاز به مراجعه به باجه‌های فروش و بدون نیاز به همراه داشتن پول نقد و تنها با استفاده از کارت بانکی خود، کارت شهروندی ( مشهد کارت) خود را شارژ کنند.
   وی همچنین اظهار داشت : یکی از مزیت‌های دستگاه شارژ خودکار کارت شهروندی ارائه خدمات ۲۴ ساعته به همشهریان مشهدی است که در هر ساعت از شبانه‌روز و حتی ایام تعطیل می‌توانند کارت شهروندی خود را بدون نیاز به همراه داشتن پول نقد شارژ کنند، همچنین در کنار این دستگاهها تابلوی راهنمای مراحل شارژ کارت نیز نصب شده است.
   شایان ذکر است : در حال حاضر عملیات نصب 50 دستگاه شارژ خودکار کارت های شهروندی در ایستگاه‌های اتوبوس درون شهری آغاز شده چراکه بخش قابل توجهی از تراکنش‌های شارژ کارت بلیت الکترونیک روی این دستگاه‌ها صورت می‌گیرد.

    

   تعداد بازدید: 235
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,185,206
تعداد بازدید امروز : 630
تعداد بازدید دیروز : 1,001
آخرین به روزرسانی : 12:56  1400/09/16
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد