تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 472
   کد: 152035
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد خبر داد:

   حمایت از طرح‌های تایید شده کسب و کارهای نوپا در حوزه فناوری اطلاعات

   دارا بودن محصول آماده بهره‌برداری، ارائه پروپوزال معرفی طرح، ارائه طرح تجاری و مدل اقتصادی طرح و مرتبط بودن طرح با هوشمندسازی شهری جزء شرایط لازم برای پیشنهاددهندگان و مشارکت‌کنندگان بود که خوشبختانه فراخوان این طرح با استقبال خوبی از سوی صاحبان کسب و کارهای مجازی مواجه شد.
    حمایت از طرح‌های تایید شده کسب و کارهای نوپا در حوزه فناوری اطلاعات

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از حمایت طرح‌های دریافتی کسب و کارهای نوپا در حوزه فناوری اطلاعات توسط شهرداری مشهد خبر داد.
   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمد جواد رجاییان ضمن اشاره به اهداف این طرح اظهار کرد: در راستای تحقق برنامه‌های شهر هوشمند و جلب مشارکت شهروندان در توسعه خدمات و اقتصاد هوشمند شهری، این سازمان نسبت به حمایت از کسب و کارهای نوپا در شهر مشهد بر بستر مجازی و مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات اقدام به فراخوان این طرح کرد.
   وی همچنین با بیان اینکه شهرداری مشهد از طرح‌های برگزیده حمایت خواهد کرد در تشریح بیشتر این موضوع بیان کرد: شهرداری مشهد از طرح‌های برگزیده با اختصاص فضای کاری مشترک در پردیس فناوری شهری شهرداری مشهد، خرید خدمت، تامین مالی طرح‌ها با مکانیزم تامین سرمایه جمعی و مشارکت همگانی، حمایت معنوی، اختصاص ظرفیت‌های اطلاع‌رسانی شهرداری، مشارکت در توسعه کسب و کار و دسترسی به داده‌های شهری جهت خلق ارزش حمایت خواهد کرد.
   رجاییان در خصوص شرایط اختصاصی پیشنهاددهندگان شرکت کننده در این فراخوان گفت: دارا بودن محصول آماده بهره‌برداری، ارائه پروپوزال معرفی طرح، ارائه طرح تجاری و مدل اقتصادی طرح و مرتبط بودن طرح با هوشمندسازی شهری جزء شرایط لازم برای پیشنهاددهندگان و مشارکت‌کنندگان بود که خوشبختانه فراخوان این طرح با استقبال خوبی از سوی صاحبان کسب و کارهای مجازی مواجه شد.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد تیم ارزیاب طرح‌ها را متخصصانی از حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برشمرد و در ادامه به نحوه ارزیابی‌های انجام شده طرح‌ها نیز اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به انتشار فراخوان و اتمام زمان مورد نظر تعدادی از طرح‌ها دریافت و ارزیابی آن طی دو مرحله انجام شد که شامل مرحله اول بررسی طرح و مستندات دریافت شده آن از حیث قابلیت ارایه طرح به صورت حضوری و مرحله دوم شناسایی طرح‌هایی که قابل ارایه حضوری داشتند. در خاتمه ارزیابی، از مجریان طرح جهت دفاع از مدل کسب و کار و ارایه مشخصات فنی طرح ، در حضور تیم ارزیاب دعوت به عمل آمد.
   وی در ادامه در خصوص آمار کلیه طرح‌های دریافت شده گفت: از کلیه طرح‌های ارسالی شهروندان که توسط دبیرخانه حمایت از کسب و کارهای نوپای فناوری اطلاعات مستقر در این سازمان دریافت شده، براساس رده بندی انجام شده 15درصد از کل طرح‌ها در سطح الف و 15 درصد در سطح ب و 10 درصد نیز در سطح ج قرار گرفته و سایر طرح ها حائز شرایط اولیه پذیرش فراخوان نشدند.
   رجاییان در خاتمه خاطرنشان کرد از تمامی کسب و کارهای شرکت کننده در فراخوان در قالب دعوت به همایش مشاهیر استارتاپی ایران تقدیر شده و به زودی سایر بسته‌های حمایتی و شهرداری برای ارائه دهندگان طرح‌های پذیرفته شده در سه سطح (الف، ب و ج) معرفی خواهد شد.
   گفتنی است فراخوان این طرح در اسفندماه گذشته برگزار و از طریق وب سایت سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد (fava.mashhad.ir) اطلاع‌رسانی شد

   تعداد بازدید: 472
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   2 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,185,163
تعداد بازدید امروز : 587
تعداد بازدید دیروز : 1,001
آخرین به روزرسانی : 12:56  1400/09/16
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد