تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 117
   کد: 216299
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹
   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد اعلام کرد؛

   جمع آوری 412 دکل ارتباطی طی چهارسال / برنامه ریزی برای ایجاد سالانه 30 میلیارد تومان درآمد پایدار با مالکیت دکل ها

   مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری مشهد،گفت: از سال 96 تاکنون و در راستای زیبا سازی سیما و منظر شهری و ساماندهی دکل های مخابراتی ، 412 دکل از سطح شهر جمع آوری شده است.
   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد اعلام کرد؛

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمد جواد رجائیان در این خصوص، افزود: درکنار جمع آوری 412 سایت و دکل مخابراتی طی چهار سال 132 دکل و سایت نیز تجمیع شده اند که این امر موجب جلوگیری از احداث و نصب 268 سایت مخابراتی و دکل در شهر شده است.

   وی اضافه کرد: همچنین در راستای حفظ سیما و منظر شهری دکل های مخابراتی به شکل درخت طراحی و در بوستان ها و فضاهای سبز شهری جانمایی و نصب شده اند، از این پس مجوز نصب دکل های ارتباطی در بوستان ها پس از تایید کارگروه مکان یابی شهرداری صرفا در قالب طرح زیباسازی درختی اقدام خواهد شد.

   مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری مشهد با بیان اینکه برای کاهش تعداد دکل های ارتباطی از دکل های ترافیکی استفاده دو منظوره شده است، اظهارکرد: برهمین اساس از این دکل ها در کنار کاربری ترافیکی با نصب تجهیزات به عنوان دکل مخابراتی و ارتباطی استفاده شده است که موجب کاهش آلاینده های بصری در سطح معابر شهر شده و صرفه جویی قابل ملاحظه ای نیز به همراه داشته است.

   رجائیان ادامه داد: با برنامه ریزی های انجام شده پس از پایان قرارداد BOLT با شرکتهای مخابراتی کلیه دکل های احداث شده به مالکیت سازمان فاوا شهرداری مشهد درخواهد آمد که از این محل سالانه 30 میلیارد تومان درآمد پایدار ایجاد می شود.

   گفتنی است توجه به سیما و منظر شهری، ایجاد ملاحظات پدافند غیرعامل، توسعه پوشش شبکه مخابراتی شهر مشهد و جلوگیری از گسترش بی رویه سایت های مخابراتی از اهداف طرح ساماندهی سایت های مخابراتی بوده که با مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد در حال انجام است.

   تعداد بازدید: 117
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,269,164
تعداد بازدید امروز : 255
تعداد بازدید دیروز : 1,086
آخرین به روزرسانی : 13:20  1400/10/26
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد