تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 79
   کد: 216143
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۸/۱۲
   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد اعلام کرد؛

   امکان دریافت پاسخ استعلام از طریق الکترونیک بدون مراجعه به دفاتر پیشخوان و شهرداری

   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد،گفت: درکنار امکان ثبت و دریافت پاسخ استعلام از طریق دفاتر پیشخوان شهروندان می توانند بدون مراجعه حضوری از طریق درگاه های الکترونیک پاسخ استعلام خود را دریافت کنند.
   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد اعلام کرد؛

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد،محمد جواد رجائیان،در این خصوص افزود: بخش عمده ای از مراجعات شهروندان به شهرداری در حوزه مسائل مربوط به ساخت و ساز و شهرسازی است که در این میان تعداد زیادی از این موارد که تقریبا نیمی از موارد را شامل می شود دریافت پاسخ استعلام هایی است که سایر ادارات از شهرداری انجام می دهند.
   وی اضافه کرد: به عنوان مثال شرکت های خدماتی آب، برق، گاز برای ارائه خدمات و یا بانک ها برای اعطای وام به متقاضیان از شهرداری استعلام هایی انجام می دهند .
   مدیرعامل سازمان فاوا ، تصریح کرد: شهرداری مشهد پاسخ این نوع استعلام را از سال 95 بصورت الکترونیک ارائه می کند که در پی آن شهروندان می توانستند از طریق دفاتر پیشخوان ثبت درخواست کرده و پاسخشان را دریافت کنند.
   رجائیان،با بیان اینکه از خرداد ماه امسال یک بازنگری در این خدمت انجام شده که روال ثبت و دریافت پاسخ استعلام ساده سازی شده،است اظهارکرد: همچنین سامانه نرم افزاری و وبسایت مرتبط بهینه سازی و بازنویسی شده و روش ثبت نام در سامانه نیز تسهیل شده است.
   وی تصریح کرد: اما مهمتر اینکه این امکان فراهم شده که متقاضیان بدون واسطه دفاتر پیشخوان و بصورت مستقیم می توانند درخواستشان را در سامانه ثبت کنند و پاسخ را مستقیما از سامانه خودشان دریافت کنند.
   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد،با اشاره به اینکه البته این به معنی آن نیست که امکان استفاده از خدمات دفاتر پیشخوان شهرداری وجو ندارد خاطرنشان کرد: طبعا افرادی که زمان کافی و اشراف لازم در استفاده مساقیم از این خدمات را ندارند و امکانات دیجیتال نیز در اختیارشان نیست می توانند از خدمات دفاتر پیشخوان شهرداری در قالب نماینده فنی خودشان کمک بگیرند ولی مثل گذشته الزامی در مراجعه به دفاتر پیشخوان نیست .
   رجائیان،ادامه داد: مالکین محترم با مراجعه به درگاه خدمات هوشمند شهرداری به آدرس sm.mashhad.ir و دریافت یک کدفعالسازی که بروی گوشی همراه ارسال می شود می توانند از این خدمات استفاده کنند و نیاز به مراجعه حضوری به شهرداری و دفاتر هم وجود ندارد.

    

   تعداد بازدید: 79
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,269,114
تعداد بازدید امروز : 205
تعداد بازدید دیروز : 1,086
آخرین به روزرسانی : 13:20  1400/10/26
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد