تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 87
   کد: 212860
   تاریخ انتشار:
   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹
   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد خبر داد؛

   به‌روزرسانی سامانه SDI مشهد با افزودن لایه رفت‌وروب معابر شهری

   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد از تکمیل و به‌روزرسانی سامانه زیرساخت داده‌های مکانی مشهد با افزودن اطلاعات مربوط به بیش از 7 هزار هکتار معابر شهری در لایه رفت و روب نقشه SDI مشهد خبر داد.

   به‌روزرسانی سامانه SDI مشهد با افزودن لایه رفت‌وروب معابر شهری

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان با اعلام این خبر گفت: در اختیار داشتن داده‌های دقیق و طبقه‌بندی‌شده در خصوص ویژگی‌های مکانی شهر، نقشی کلیدی در راستای هوشمندسازی و بهینه‌سازی فرایندها در مدیریت شهری ایفا می‌کند. با توجه به اهتمام ویژه‌ای که جهت حفظ پاکیزگی معابر در حوزه خدمات شهری وجود دارد، در اختیار داشتن اطلاعات به‌روز، کامل و قابل تحلیل در این خصوص، مدیریت و برنامه‌ریزی امور در این زمینه را تسهیل کرده و نیز پیگیری و انجام فرایندهای مربوط به صورت وضعیت مالی پیمانکاران این حوزه را با دقت و سرعت بالاتری میسر می‌کند.

   وی افزود: در این راستا داده‌های مربوط به همه مساحت معابر سطح شهر مشهد شامل بیش از 7هزار هکتار معابر شهر از جمله سواره‌رو و پیاده‌رو که به هر دو روش مکانیزه و سنتی رفت‌وروب می‌شوند، استخراج شده و در سامانه زیرساخت داده‌های مکانی شهر با عنوان SDI قرار گرفته است.

   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد با اشاره به تحولات صورت‌گرفته در این زمینه تصریح کرد: مبنای کار در این حوزه پیش از این، برآوردهای میدانی ناظران و یا نقشه‌های مربوط به دوره‌های زمانی قبل بوده است که با توجه به تغییرات صورت گرفته در خیابان‌ها در سال‌های اخیر، نیاز به بازنگری و بهروزرسانی داده‌های مربوط به آنها احساس می‌شد.

   رجائیان در ادامه برخی از اطلاعات جمع‌آوری شده در این حوزه را برشمرد و گفت: پس از نقشه‌برداری و تعیین مساحت دقیق معابر شهری، داده‌های مربوط به بخش‌های مختلف معابر شهر از جمله پیاده‌رو، سواره‌رو، باغچه‌های کنار خیابان، جوی‌ها و جداول، مسیرهای دوچرخه، آیلندها و... به تفکیک بر اساس مناطق و خیابان‌های مختلف جمع‌آوری شده و به عنوان یک لایه مستقل بر روی نقشه SDI مشهد قرار گرفته است.

   وی با تأکید بر افزایش کارایی و امکان پایش دقیق‌تر امور با استفاده از این داده‌ها افزود: با استفاده از لایه رفت و روب در نقشه  SDIمشهد، می‌توان بر محدوده معابر و مساحت رفت‌وروب شده در هر روز نظارت دقیق‌تری‌ داشت که یکی از تاثیرات بسزای آن، کاهش هزینه ها خواهدبود.

    

   تعداد بازدید: 87
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,181,783
تعداد بازدید امروز : 39
تعداد بازدید دیروز : 937
آخرین به روزرسانی : 09:04  1400/09/11
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد