تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 75
   کد: 211859
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶
   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد خبر داد؛

   الکترونیکی شدن صدور مجوز موقت بازارهای سیار

   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد از فراهم آوردن امکان صدور مجوز موقت بازارهای سیار به صورت الکترونیکی از طریق سامانه بازارهای تحت نظارت شهرداری مشهد خبر داد.

   الکترونیکی شدن صدور مجوز موقت بازارهای سیار

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان با اعلام این خبر گفت: با همکاری و درخواست سازمان ساماندهی مشاغل شهری، در راستای حذف فرایندهای کاغذی و کاهش زمینه تخلفات احتمالی در فرایند بهره‌برداری و واگذاری غرفه‌ها در بازارهای سیار، این امکان ایجاد شده است که متقاضیان صرفا با ثبت نام در سامانه مربوطه، نسبت به کسب مجوز به صورت الکترونیکی اقدام کنند و نیازی به پیگیری حضوری و دریافت مجوز کتبی نخواهند داشت.

   وی با اشاره به رویه پیشین در این بازارها و مشکلات آن افزود: در گذشته دریافت مجوز برای استفاده از غرفه‌ها در بازارهای سیار، به صورت حضوری و با ازدحام جمعیت انجام می‌شد که علاوه بر اتلاف وقت، در شرایط کنونی با توجه به شیوع بیماری کرونا، امری غیربهداشتی محسوب می‌شود.

   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد با تأکید بر اهمیت این تغییر در کاهش تخلفات در این زمینه تصریح کرد: اختصاص یک کیوآرکد از طریق سامانه به هر مجوز سبب می‌شود امکان سوءاستفاده از مجوزهای تقلبی از بین برود. همچنین با پرداخت هزینه اجاره غرفه به صورت الکترونیک که بر اساس تعرفه مقرر محاسبه می‌شود، زمینه تخلفات احتمالی در خصوص دریافت بهای اضافی از متقاضیان وجود نخواهد داشت.

   رجائیان در خصوص ارتقای سامانه بازارهای ثابت و سیار شهرداری مشهد و امکانات آن گفت: امکان هویت‌سنجی غرفه‌داران از طریق این سامانه فراهم شده است. ناظران بازارها می‌‌توانند با اسکن کیوآرکد اختصاص‌یافته به هر مجوز، از اصالت و مطابقت آن با دریافت‌کننده اطمینان حاصل کنند.

   وی افزود: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه https://bazar.mashhad.ir مجوز لازم برای دریافت غرفه در بازارهای سیار تحت نظارت مشهد را به صورت روزانه دریافت کنند. همچنین با اقدام از این طریق نیازی به چاپ مجوز نخواهند داشت و دریافت کیوآرکد مربوطه و همراه داشتن آن بر روی گوشی همراه، برای آنان کافی خواهد بود.

    

   تعداد بازدید: 75
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,185,157
تعداد بازدید امروز : 581
تعداد بازدید دیروز : 1,001
آخرین به روزرسانی : 12:26  1400/09/16
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد