تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 160
   کد: 211443
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
   با همکاری همراه اول و شهرداری مشهد محقق شد؛

   آغاز دسترسی به اینترنت نسل پنجم در مشهد

   با همکاری همراه اول و شهرداری مشهد، شب گذشته نخستین تجهیزات اینترنت نسل پنجم در مشهد راه‌اندازی شد و به بهره‌برداری رسید.
   آغاز دسترسی به اینترنت نسل پنجم در مشهد

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، در مراسمی با حضور دکتر ستار هاشمی معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات،  شهردار، فرماندار و رئیس شورای اسلامی شهر مشهد، همچنین معاونان اپراتور همراه اول و جمعی از مدیران شهری و استانی، نخستین زیرساخت‌های همراه اول برای ارائه خدمات اینترنت5G  در کشور در دو نقطه از مشهد نصب شد و امکان استفاده از این فناوری ارتباطی فراهم آمد.

   بنا بر این گزارش، با صدور مجوزهای لازم جهت احداث دکل‌های مخابراتی جدید توسط سازمان فاوا شهرداری مشهد، تسهیل فرآیند اجرایی و جانمایی مناسب آن‌ها، شهر مشهد نخستین شهر در کشور خواهد بود که مشترکان همراه اول می‌توانند از اینترنت5G  بهره ببرند که با توجه به تست سرعت انجام شده امکان دسترسی به اینترنت تا سرعت یک گیگابیت بر ثانیه را برای مشترکان فراهم می‌آورد.

    با تحقق این امر، ارائه خدمات اینترنت5G  توسط همراه اول در نخستین گام، در  دو نقطه از شهر مشهد شامل محدوده شهرداری ثامن و نیز کارخانه نوآوری مشهد، در مرحله پایلوت آغاز شد.

   ستار هاشمی معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات در این مراسم گفت: «نسل پنجم تلفن همراه بستری است برای ایجاد خلاقیت و شکل‌گیری اقتصاد نوین. ورود ما به این فناوری ورود به‌موقعی است و سهم مناسبی از این تکنولوژی را در آینده‌ای نزدیک از آن خود خواهیم کرد.»

   محمدرضا کلائی شهردار مشهد نیز در این مراسم اظهارداشت: «من فکر می‌کنم که انتخاب مشهد برای رونمایی از اینترنت نسل پنجم انتخاب درستی بوده است. بستری که در کارخانه نوآوری مشهد فراهم آمده زمینه‌ مناسبی را برای تحقیق، توسعه و سرمایه‌گذاری اپراتورها فراهم کرده است و ما هم در مدیریت شهری آماده کمک به این مهم هستیم.»

   محمدرضا حیدری، رئیس شورای شهر مشهد نیز تصریح کرد: امکاناتی چون دکل اینترنت نسل 5 جزو الزامات موفقیت ما در مدیریت شهری بوده و لذا تداوم همراهی شهرداری مشهد و همراه اول امری ضروری تلقی می‌‌شود. خدمات ارائه شده در زمینه توسعه شهر هوشمند و موفقیت‌های کسب‌شده توسط مدیریت شهری مشهد در این دوره، به اذعان بسیاری از متخصصان و بزرگان حوزه ICT در کشور بی‌ نظیر است.

   محمدجواد رجائیان، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد نیز در گفتگو با خبرنگاران عنوان کرد: «بر پایه تفاهم‌نامه منعقدشده میان اپراتور همراه اول و شهرداری مشهد، همکاری نزدیک در حوزه توسعه زیرساخت‌های ارتباطی با تمرکز بر بهره‌گیری از اینترنت اشیا و حرکت در مسیر هوشمندسازی شهر، ادامه پیدا خواهد کرد.»

   با توجه به جایگاه فضای اینترنت به عنوان بستر ارائه بسیاری از خدمات شهروندی، مالی و اجتماعی، گسترش دسترسی به این شبکه ارتباطی اهمیت بیشتری پیدا کرده و از ابتدای دوران همه‌گیری بیماری کرونا نیز اهمیت آن برای ارائه راهکارهای مؤثر جهت پاسخگویی به نیازهای جوامع آشکارتر شده است. از این رو در عصر حاضر ارتقای کیفیت و گسترش پوشش اینترنت، بیش از هر زمان دیگری ضرورت می‌یابد.

    

   تعداد بازدید: 160
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,185,070
تعداد بازدید امروز : 494
تعداد بازدید دیروز : 1,001
آخرین به روزرسانی : 12:26  1400/09/16
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد