تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 91
   کد: 211428
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
   رییس شورای اسلامی شهر مشهد؛

   اقدامات مدیریت شهری مشهد در حوزه ICT در کشور موفقیت‌آمیز بوده است

   رییس شورای شهر مشهد با تاکید بر لزوم تداوم تلاش ‌‎های شهرداری مشهد در جهت توسعه زیرساخت‎های شهر هوشمند، گفت: به منظور ارائه خدمات بهتر و گسترده ‌تر در قالب اپلیکیشن «شهرمن»، نیاز به همراهی «همراه اول» را داریم و شهرداری باید زمینه تعامل و همراهی را فراهم آورد تا اقدامات ماندگاری را در سال‌‎های آتی، ویژه زائرین و مجاوران بارگاه رضوی ارائه دهیم.
   اقدامات مدیریت شهری مشهد در حوزه ICT در کشور موفقیت‌آمیز بوده است

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمدرضا حیدری در مراسم رونمایی از اولین دکل اینترنت نسل 5G همراه اول در منطقه ثامن مشهد که با حضور معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، فرماندار مشهد، شهردار و دیگر مدیران شهری برگزار شد، اظهارکرد: انتخاب مشهد برای نصب و راه‌اندازی اینترنت نسل 5 انتخابی هوشمندانه از سوی همراه اول است. رونمایی از دکل‌ های اینترنت 5G در جوار بارگاه قدسی امام ‌رضا(ع) و دیگری در محل کارخانه نوآوری مشهد به ‌عنوان یک مرکز علمی، فناورانه و نوآورانه تصمیمی خردمندانه است.

   وی با بیان اینکه شورای پنجم شهر مشهد و مدیریت شهری در این دوره از ابتدای فعالیت خود شعار «مشهد؛ شهر امید و زندگی و شهر هوشمند» را به ‌عنوان شعاری محوری و اساسی مطرح کرده است، افزود: خدمات ارائه شده در زمینه توسعه شهر هوشمند و موفقیت‌ های کسب شده توسط مدیریت شهری مشهد در این دوره که با تلاش ‌های شهرداری و حمایت‌ ها و مساعدت‌ های شورای شهر محقق شده، به اذعان بسیاری از متخصصین و بزرگان حوزه ICT در کشور بی‌ نظیر است.
   رییس شورای شهر مشهد با بیان اینکه ارائه خدمات در زمینه تحقق بیش از پیش شهر هوشمند، مستلزم فراهم آوردن زیرساخت ‌ها و بسترهای مناسب است، تصریح کرد: امکاناتی چون دکل اینترنت نسل 5 جزو الزامات موفقیت ما در مدیریت شهری بوده و لذا تداوم همراهی شهرداری مشهد و همراه اول امری ضروری تلقی می ‌شود.
   حیدری با تاکید بر اینکه مدیریت شهری و شورای شهر مشهد نیز حامی توسعه زیرساخت‌ های هوشمندسازی است، گفت: همراهی های لازم جهت توسعه این مهم را خواهیم داشت تا سطح پوشش و گستره اینترنت نسل 5 در مشهد وسیع ‌تر شود.
   وی با بیان اینکه گسترش سطح پوشش اینترنت 5G برای شهر مشهد امری ضروری است، تصریح کرد: براساس آمار حدود از مجموع مشترکان همراه اول در مشهد، حدود 5 میلیون مشترک مربوط به همراه اول است و لذا این آمار نشان‌ دهنده اهمیت و ضرورت گسترش سطح پوشش است؛ اینترنت و تکنولوژی به خواست و نیاز مردم پیوند خورده و ما نیز باید به این نیاز پاسخ مناسب دهیم.

    

   تعداد بازدید: 91
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,185,103
تعداد بازدید امروز : 527
تعداد بازدید دیروز : 1,001
آخرین به روزرسانی : 12:26  1400/09/16
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد