تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 112
   کد: 210901
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
   با هدف تسهیل فرایند حمل‌ونقل برای مسافران صورت خواهد گرفت؛

   راه‌اندازی کیوسک‌های هوشمند درخواست تاکسی در مبادی ورودی شهر

   سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، با هدف دسترسی آسان‌تر شهروندان و مسافران به حمل‌ونقل عمومی، کیوسک‌های هوشمند درخواست تاکسی را در مبادی ورودی شهر مشهد راه‌اندازی خواهد کرد.
   راه‌اندازی کیوسک‌های هوشمند درخواست تاکسی در مبادی ورودی شهر


   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، کیوسک‌های هوشمند درخواست تاکسی در سالن ورودی اماکنی همچون پایانه مسافربری، راه‌آهن و فرودگاه نصب خواهد شد و می‌تواند با ایجاد دسترسی آسان‌تر به فرایند درخواست تاکسی، استفاده از حمل‌ونقل عمومی را بهویژه برای مسافران تسهیل نماید.

   با بهره گرفتن از این کیوسک‌ها، شهروندان می‌‌توانند با مشخص کردن مقصد سفر، نوبت استفاده از تاکسی دریافت کنند و بر اساس شماره نوبت خود به محل استقرار تاکسی‌ها مراجعه نمایند. همچنین این سامانه هوشمند، کرایه مربوطه را نیز با توجه به مقصد مشخص‌شده، در هنگام رزرو تاکسی اعلام می‌کند.

   به این ترتیب، مسافران برای درخواست تاکسی نیازی به خروج از سالن ندارند که این امر با توجه به همراه داشتن بار یا چمدان از سوی مسافران و نیز در فصول سرد یا گرم، از جابجایی اضافی و یا معطلی در فضای بیرون از سالن پیشگیری کرده و موجب تسهیل فرایند درخواست تاکسی می‌شود.

   اعلام کرایه تاکسی تا مقصد اعلام‌شده که توسط کیوسک‌های هوشمند درخواست تاکسی به صورت سیستمی و مطابق ضوابط محاسبه می‌شود، ضمن ارائه اطلاعات کافی به شهروندان در خصوص هزینه‌ حمل‌ونقل، امکان تصمیم‌گیری در مورد استفاده از این تاکسی‌ها را از پیش برای مراجعان میسر می‌کند.

   از سوی دیگر با توجه به اعلام قطعی کرایه حمل و نقل توسط این سامانه، امکان بروز سوءتفاهمات و یا تخلفات احتمالی در مورد مبلغ دریافت شده از سوی تاکسی نیز کاهش خواهد یافت.

   با توجه به طراحی و امکانات نرم‌افزاری پیش‌بینی شده در کیوسک‌های هوشمند درخواست تاکسی، استفاده از آن برای شهروندان بسیار آسان است و کاربران می‌توانند از طریق نقشه ارائه‌شده در این کیوسک به‌راحتی مقصد خود را مشخص و جهت درخواست تاکسی اقدام کنند.

    

   تعداد بازدید: 112
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,185,153
تعداد بازدید امروز : 577
تعداد بازدید دیروز : 1,001
آخرین به روزرسانی : 12:26  1400/09/16
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد