تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 217
   کد: 210066
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹
   معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات ایران:

   با «کیان» شهروندان نیازی به نصب اپلیکیشن‌های متعدد ندارند

   معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: شهروندان با استفاده از زیرساخت«کیان» می‌توانند خدمات مختلف را از این طریق دریافت کنند و نیازی به نصب اپلیکیشن‌های متعدد برای امور مختلف ندارند.

   با «کیان» شهروندان نیازی به نصب اپلیکیشن‌های متعدد ندارند

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، بهنام ولی‌زاده با حضور در مراسم رونمایی زیرساخت هم‌پذیرندگی کیف پول‌های موبایلی ایران با عنوان «کیان» که در ششمین نمایشگاه تراکنش ایران برگزار شد، افزود: خراسان رضوی جزو استان‌های اول کشور در زمینه توسعه و فناوری است و کاری که سازمان فاوا شهرداری مشهد در خصوص زیرساخت «کیان» انجام داده، اقدام ارزنده‌ای به شمار می‌رود. این نوآوری سبب می‌شود به عنوان مثال در تاکسی، اتوبوس و یا موقعیت‌های دیگر به جای مبادله پول و اسکناس، فرایند پرداخت از طریق اسکن یک کیوآرکد واحد و به سادگی انجام شود.

   وی با اشاره به شرایط خاص فعلی و گسترش ویروس کووید-19 در سطح جهان گفت: با استفاده از این روش، علاوه بر پیشگیری از انتقال بیماری توسط روش‌های پرداخت فیزیکی، موضوع انجام الکترونیکی امور برای عموم مردم ملموس‌تر می‌شود.

   معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات ایران در این خصوص تصریح کرد: پاندمی کرونا باعث سرعت بخشیدن به فرایندها در این زمینه شده است. بسیاری از اموری که تا دو سال پیش، انجام آنها به صورت الکترونیکی چندان مورد استقبال و پذیرش عموم قرار نمی‌گرفت اکنون بدون بیرون رفتن از خانه انجام می‌شود.

   ولی‌زاده با تأکید بر اهمیت گسترش زیرساخت‌های این حوزه در دوره حاضر افزود: پاندمی کرونا فرصتی برای توسعه بیشتر دولت الکترونیکی و خدمات الکترونیکی فراهم آورد و دستگاه‌های مختلف نیز به خوبی از این فرصت استفاده کردند. بسیاری از مجموعه‌ها در یک سال اخیر سرویس‌هایی را الکترونیکی کردند که تا کنون به آن فکر نکرده بودند.

   وی اذعان کرد: هر چه سرویس‌های دولت الکترونیکی بیشتر گسترش پیدا ‌کند و مردم نیز از آن استفاده ‌کنند مزایای آن روشن‌تر می‌شود. چنان که اکنون نیز شاهدیم ارتباط مردم به صورت الکترونیکی و بدون تقبل هزینه و مشکلات سایر روش‌‌ها، صورت می‌گیرد.

   معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به یکی از طرح‌های سازمان فناوری اطلاعات در این عرصه گفت: ما فراخوانی منتشر کردیم که اپلیکیشن‌هایی که تعداد کاربران آنها از حد معینی بیشتر است می‌توانند سرویس‌هایی را که روی اپلیکیشن دولت همراه داریم روی اپلیکشن خودشان ارائه دهند.

   وی افزود: کاری که سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد به عنوان یک کلان‌شهر انجام داده نیز به همین شکل است. چنین زیرساختی می‌تواند به تدریج کاربران بیشتری جذب کند و سرویس‌های دیگری غیر از سرویس‌های اولیه نیز ارائه دهد.

   معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات ایران خاطرنشان کرد: اپلیکیشن‌های پرداخت می‌توانند از مبادلات مالی خرد همچون کرایه تاکسی و خریدهای روزمره تا بانکداری الکترونیک را پوشش دهند و کاربردهای آن قابل توسعه است.

    

   تعداد بازدید: 217
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,181,764
تعداد بازدید امروز : 20
تعداد بازدید دیروز : 937
آخرین به روزرسانی : 09:04  1400/09/11
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد