تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 90
   کد: 210002
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷
   رئیس سابق سازمان فناوری اطلاعات ایران:

   شرکت‌های پرداخت به زیرساخت «کیان» نیاز دارند

   مدیرعامل گروه بهسازان فردا با اشاره به گسترش کاربرد گوشی‌های هوشمند، از ضریب نفوذ بیش از 90 درصدی موبایل در کشور خبر داد.

   شرکت‌های پرداخت به زیرساخت «کیان» نیاز دارند

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، علی حکیم‌جوادی در بازدید از غرفه سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد در ششمین نمایشگاه تراکنش ایران و آشنایی با خدمات این سازمان در حوزه توسعه زیرساخت‌های کیف پول موبایلی افزود: استفاده عموم مردم از موبایل هر روزه بیشتر می‌شود و کاربرد آن به سرعت گسترش پیدا می‌کند. بهویژه با توجه به شرایطی که در ارتباط با شیوع ویروس کووید-19 ایجاد شده، کاربری گوشی‌های هوشمند به مراتب بیشتر شده است.

   رئیس سابق سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به ایجاد زیرساخت هم‌پذیرندگی کیف پول‌های موبایلی ایران با نام «کیان» توسط سازمان فاوا شهرداری مشهد گفت: کار خوبی در خصوص زیرساخت «کیان» انجام شده و شرکت‌های پرداخت در حال حاضر به چنین زیرساختی نیاز دارند. زیرساخت «کیان» با همکاری شرکت‌های راهبری کیف پول می‌توانند کنسرسیوم‌هایی را تشکیل دهند و از امکانات آن برای تسویه مبادلات مالی استفاده کنند‌.

   وی با تأکید بر نقش مهم این ابزارها در دوره حاضر تصریح کرد: چنین فناوری‌هایی می‌توانند به عنوان پیشران‌هایی در جهت استفاده از ابزارهای هوشمند عمل کنند؛ چراکه می‌تواند از مراجعات حضوری برای امور مختلف پیشگیری کند. از این رو ایجاد چنین زیرساخت‌هایی اهمیت دارد.

   مدیرعامل گروه بهسازان فردا با اشاره به رشد بیشتر این حوزه در آینده نزدیک افزود: ترند تکنولوژی نشان می‌دهد که با آمدن نسل‌های جدیدتر موبایل، روز به روز تسهیلات قابل ارائه از این طریق بیشتر می‌شود. پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که در آینده‌ای نه چندان دور و حتی در سال 2021 میلادی، بخش عمده‌ای از تراکنش‌ها و سرویس‌های بانکی از طریق موبایل ارائه خواهد شد.

    

   تعداد بازدید: 90
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,184,999
تعداد بازدید امروز : 423
تعداد بازدید دیروز : 1,001
آخرین به روزرسانی : 07:46  1400/09/16
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد