تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 167
   کد: 207308
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵
   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد خبر داد؛

   هوشمندسازی ایستگاه‌های پمپاژ آب تقاطعات غیرهم‌سطح

   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد از انجام مراحل اولیه برای اجرای طرح هوشمندسازی ایستگاه‌های پمپاژ آب تقاطعات غیر هم‌سطح در سطح شهر خبر داد.

   هوشمندسازی ایستگاه‌های پمپاژ آب تقاطعات غیرهم‌سطح

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان با اعلام این خبر گفت: با هدف بهبود عملکرد سیستم پمپاژ آب در تقاطعات غیرهمسطح و پیشگیری از آب‌گرفتگی در آن‌ها، طرح هوشمندسازی ایستگاه‌های پمپاژ آب در 13 نقطه از شهر مشهد در نظرگرفته شده که مراحل ابتدایی آن در حال انجام است.

   وی افزود: این طرح قبلا در 6 نقطه از شهر، به صورت پایلوت اجرا شده است که با توجه به نتایج مثبت آن، اکنون در تعداد بیشتری از تقاطع‌های اصلی شهر همچون میدان جمهوری اسلامی و میدان امام خمینی به اجرا درمی‌آید.  

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد با تأکید بر ضرورت اجرای چنین سیستم‌هایی برای افزایش سطح تاب‌آوری شهر گفت: با توجه به تجربیات گذشته، وقوع بارش‌های تند و ناگهانی بهویژه در اواخر و اوایل سال می‌تواند موجب آب‌گرفتگی تقاطع‌های غیرهم‌سطح در گذرگاه‌های اصلی شهر شود که این امر در کلان‌شهری همچون مشهد، باعث پدیدآمدن ترافیک سنگین و اختلال در تردد شهروندان خواهد شد.

   رجائیان با اشاره به نحوه عملکرد این سیستم تصریح کرد: در مواقع بارندگی، لازم است آب از تقاطعات غیرهم‌سطح پمپاژ شود تا آب‌گرفتگی اتفاق نیفتد که این امر از راه دور کنترل می‌شود. با هوشمندسازی ایستگاه‌های پمپاژ آب تقاطعات غیرهم‌سطح، هشدارهای لازم با دقت بالا و در زمانی کوتاه به اپراتور مربوطه ارسال می‌شود و اطلاعات لازم از وضعیت میدانی را در مواردی از قبیل پر شدن مخزن، نحوه عملکرد پمپ، ایرادات احتمالی سنسورها و سایر داده‌های مورد نیاز، برای پیشگیری از آب‌گرفتگی در اختیار اپراتورها قرار می‌دهد.

   وی افزود: با داشتن اطلاعات دقیق‌تر درباره وضعیت جمع شدن آب در این نقاط و نحوه عملکرد سیستم پمپاژ، می‌توان واکنش‌هایی بموقع و سریع در این خصوص انجام داد تا مشکلاتی از قبیل آبگرفتگی و تبعات بعدی آن همچون ترافیک سنگین و دشواری عبور و مرور برای شهروندان اتفاق نیفتد. از این رو طرح هوشمندسازی ایستگاه‌های پمپاژ آب تقاطعات غیرهم‌سطح شهر مشهد در زمستان سال جاری به مرحله نهایی بهره‌برداری خواهد رسید.

    

   تعداد بازدید: 167
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,272,137
تعداد بازدید امروز : 281
تعداد بازدید دیروز : 1,751
آخرین به روزرسانی : 11:51  1400/10/28
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد