تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 146
   کد: 207184
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲
   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد خبر داد؛

   دسترسی تمام شهروندان به سیستم هوشمند جمع‌آوری پسماند خشک

   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد از دسترسی تمام شهروندان شهر مشهد به سیستم هوشمند جمع‌آوری پسماند خشک خبر داد.

   دسترسی تمام شهروندان به سیستم هوشمند جمع‌آوری پسماند خشک

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان با اعلام این خبر گفت: با هدف استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و نیز جلب مشارکت عمومی در زمینه تقویت و تکمیل چرخه بازیافت، از این پس شهروندان می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن‌های مربوطه، بدون مراجعه و صرفا با یک درخواست اینترنتی، پسماندهای خشک خود را درِ منزل تحویل دهند و از مزایای مالی آن بهره‌مند شوند.

   وی با اشاره به همکاری سازمان فاوا و سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد در این خصوص افزود: شرکت‌های متقاضی فعالیت در این زمینه، از جهت نرم‌افزاری مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند و امکانات زیرساختی لازم برای پیاده‌سازی سیستم هوشمند جمع‌آوری پسماند در سطح شهر در اختیار آنها قرار گرفته است تا بسترها و شرایط فنی لازم برای کارایی این طرح فراهم شود.

   مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری مشهد در این خصوص تصریح کرد: در این روش، پس از ارسال درخواست شهروند از طریق اپلیکیشن، شرکت‌های پیمانکار در این حوزه، بر حسب نوع درخواست به دو صورت فوری و یا زمان‌بندی‌شده برای تحویل گرفتن پسماند خشک به محل مراجعه می‌کنند و پس از آن مبلغ مربوط به پسماند خریداری‌شده به صورت خودکار به کیف پول الکترونیکی شهروندان واریز می‌شود.

   رجائیان با تأکید بر اهمیت نظارت و پشتیبانی فنی دقیق این سیستم برای موفقیت آن در عمل گفت: اپلیکیشن‌های طراحی‌شده از سوی شرکت‌ها مورد ارزیابی قرار گرفته و موضوعاتی همچون تصفیه‌حساب و عملکرد آنها تحت نظارت خواهد بود. همچنین امکان اتصال به سامانه‌ها و زیرساخت‌های مورد نیاز این اپلیکیشن‌ها در شهرداری فراهم و مجوزهای امنیتی لازم صادر شده است.

   وی با ترسیم چشم‌انداز رو به رشد این طرح افزود: سیستم جمع‌آوری هوشمند پسماند خشک، قبلا در قالب طرح «سیمپ» به صورت آزمایشی در یکی از مناطق مشهد به اجرا درآمده بود که با توجه به نتایج مثبت آن و استقبال شهروندان، اکنون به تمام سطح شهر گسترش می‌یابد. این سیستم در آغاز با یک اپلیکیشن به شهروندان خدمت‌رسانی می‌کند و با توجه به درخواست‌های متعدد شرکت‌های پیمانکار در این زمینه، در آینده شاهد فعالیت اپلیکیشن‌های متعددی در این حوزه خواهیم بود که بی‌شک ایجاد رقابت، می‌تواند زمینه ارائه خدمات مطلوب‌تر به شهروندان را فراهم آورد.

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: موضوع پسماند و هدایت آن در مسیر صحیح بازیافت، یکی از موضوعات اساسی در شهرهای هوشمند و پیشرفته جهان است که تأثیر قابل توجهی در ارتقای اقتصادی و بهبود شرایط زیست‌محیطی شهرها دارد. از این رو بهره‌گیری از سیستم‌های هوشمند و بهینه، نقش بسیاری در ارتقای بازدهی در خصوص جمع‌آوری پسماند خشک و سوق دادن آن به چرخه بازیافت دارد که تجربه‌های جهانی نیز مؤید این امر است.

   شایان ذکر است؛ طرح جمع‌آوری پسماند خشک(سیمپ) به تازگی رتبه دوم جایزه جهانی WeGo در بخش شهرهای پایدار جهان را به دست آورده است.

    

   تعداد بازدید: 146
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,272,126
تعداد بازدید امروز : 270
تعداد بازدید دیروز : 1,751
آخرین به روزرسانی : 11:51  1400/10/28
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد