تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 86
   کد: 206663
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد:

   هوشمندسازی، 50 درصد فرایندهای کاغذی را کاهش داده است

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: اقدامات خوبی در زمینه هوشمندسازی در مشهد انجام شده که در نتیجه آنها، 50 درصد از فرایندهای کاغذی در شهرداری مشهد کاهش پیدا کرده است.

   هوشمندسازی، 50 درصد فرایندهای کاغذی را کاهش داده است

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمدرضا حیدری در آغاز یکصد و دهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به عملکرد مثبت سازمان فاوا شهرداری مشهد در زمینه هوشمندسازی افزود: سامانه زیرساخت داده‌های مکانی از جمله موضوعات مهمی است که روی آن کار شده و اتفاقات خوبی را در این خصوص شاهد هستیم. آثار اقدامات انجام شده در زمینه هوشمندسازی، اکنون برای شهروندان مشهود است و آنها آثار کارهای انجام شده در این حوزه را می‌بینند.

   وی با اشاره به اهمیت راه‌اندازی کارخانه نوآوری در مشهد گفت: اکوسیستم استارت‌آپی و اقتصاد دیجیتال از موضوعات مورد توجه بوده است که کارخانه نوآوری نیز در همین راستا در حال ساخت است. این مجموعه که یک تا دو ماه آینده راه‌اندازی می‌شود، می‌تواند میزبان شرکت‌های فناوری باشد تا در این مجموعه متمرکز شوند. در همین زمینه 100 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده تا جامعه خلاق بتواند رشد و پویایی بیشتری داشته باشد که این امر موجب پیشگیری از مهاجرت نخبگان و متخصصان خواهد شد.

   حیدری با تأکید بر جایگاه مشهد در این عرصه اظهار داشت: شهر مشهد اکنون یک قطب فناوری به شمار می‌رود و در تدوین برنامه عملیاتی مشهد نیز، برش‌های هوشمندسازی مد نظر قرار گرفته بود که به طور جدی پیگیری شده است.

   وی همچنین به اپلیکیشن «شهر من» اشاره کرد و افزود: این اپلیکیشن شهروندی خدمات زیادی همچون حوزه حمل و نقل هوشمند را در بر دارد که شهروندان را برای دریافت بسیاری از سرویس‌های مورد نیاز کمک می‌کند و در مدت 8 ماه بیش از یکصد و 40 هزار کاربر را جذب خود کرده است.

    رئیس شورای اسلامی شهر مشهد از موضوع شهروندسپاری به عنوان یکی از برنامه‌های مهم مدیریت شهری در این دوره یاد کرد و گفت: امیدواریم موضوع شهروندسپاری که اهمیت ویژه‌ای در زمینه فراهم‌سازی بستر الکترونیک و اصلاح فرایندها دارد و موجب کاهش هزینه‌ها و تسریع امور می‌شود، تا پایان سال جاری کامل شود و سال 1400 را به گونه‌ای متفاوت آغاز کنیم.

    

   تعداد بازدید: 86
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,272,041
تعداد بازدید امروز : 185
تعداد بازدید دیروز : 1,751
آخرین به روزرسانی : 11:51  1400/10/28
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد