تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 99
   کد: 205078
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد:

   آینده اقتصادِ مدیریت شهری به فناوری اطلاعات وابسته است

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اهمیت حوزه IT در آینده جامعه شهری، بر ایجاد منابع درآمدی جدید بر مبنای فناوری اطلاعات در عرصه اقتصادِ مدیریت شهری تأکید کرد.

   آینده اقتصادِ مدیریت شهری به فناوری اطلاعات وابسته است

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، محمدرضا حیدری در حاشیه بازدید از سازمان فاوا شهرداری مشهد و آشنایی با گزیده‌ای از فعالیت‌های این مجموعه که همراه تعدادی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر صورت گرفت، با تقدیر از اقدامات مؤثر این سازمان گفت: یکی از نکات مهمی که در اینجا قابل مشاهده است، رویکرد مثبت سازمان فاوا شهرداری مشهد در زمینه مسائل اقتصادی است؛ به گونه‌‎‌ای که شاهدیم مجموعه‌ای که در گذشته زیان‌ده بوده، امروزه به حد تعادل در خودکفایی رسیده و می‌تواند درآمدزا باشد.

   وی با اشاره به اهمیت فعالیت‌های سازمان فاوا در پشتیبانی نرم‌افزاری کل شهرداری مشهد افزود: جنس کار این مجموعه به گونه‌ای است که کمتر دیده می‌شود؛ چراکه در حوزه آماده کردن زیرساخت‌ها فعالیت می‌کند؛ با این حال نباید فراموش کرد که اگر پروژه‌ای به ثمر می‌رسد یا در زمینه اقتصادی درآمدی حاصل می‌شود، در نتیجه وجود آن زیرساخت‌ها بوده است.

   حیدری با تصدیق رویکرد هوشمندانه و دقیق سازمان فاوا شهرداری مشهد در زمینه هوشمندسازی، به فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود در پروژه‌های اخیر این سازمان همچون کیف پول یکپارچه شهروندی که با همراهی بخش خصوصی انجام می‌شود، اشاره کرد و افزود: لازم است که شهرداری از اتکا به سیستم درآمدهای کنونی و سنتی خود از حوزه‌هایی نظیر شهرسازی فاصله بگیرد و ظرفیت‌های درآمدی جدیدی برای آینده شهر بیابد که توجه به حوزه فناوری اطلاعات و نیز مشارکت بخش خصوصی در این زمینه حائز اهمیت است.

   رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با ارزشمند تلقی کردن اقدامات صورت گرفته در مسیر هوشمندسازی شهر مشهد، گفت: باید توجه داشت که هوشمندسازی یک پروسه است و نه یک پروژه. شورای اسلامی شهر مشهد نیز آماده همراهی در پیشبرد اهداف در این زمینه است.

   وی بر لزوم معرفی اقدامات صورت گرفته در زمینه هوشمندسازی به عموم مردم تاکید کرد و بیان داشت: دستاوردهای هوشمندسازی شهری باید به صورت ملموس و عینی به شهروندان معرفی و ارائه شود تا مردم بتوانند از آن بهره ببرند که این امر اهمیت ویژه‌ای در خصوص سالم‌سازی و شفاف‌سازی امور دارد.

   حیدری با اذعان به آسیب‌پذیری در زمینه پاسخگویی به شهروندان افزود: با وجود اقدامات مثبتی که در مدیریت شهری انجام شده است هنوز در زمینه جلب رضایت و اعتماد عمومی بهویژه در برخی حوزه‌ها همچون شهرسازی به حد مطلوب نرسیده‌ایم.

    

   تعداد بازدید: 99
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,185,198
تعداد بازدید امروز : 622
تعداد بازدید دیروز : 1,001
آخرین به روزرسانی : 12:56  1400/09/16
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد