تماس با ماصفحه اصلی
سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 86
   کد: 205075
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷
   نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر مشهد:

   روند فعلی رشد شهر، مستلزم هوشمند شدن است

   نائب‌رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به روند توسعه کلان‌شهرهایی همچون مشهد تأکید کرد: با توجه به فرایند رشد شهر، چاره‌ای جز هوشمند شدن نداریم.

   روند فعلی رشد شهر، مستلزم هوشمند شدن است

   به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، حمیدرضا موحدی‌زاده با اشاره به اقدامات ارزنده سازمان فاوا شهرداری مشهد در زمینه هوشمندسازی گفت: دستاوردهای این حوزه باعث خوشحالی است و امیدواریم که فعالیت‌ها در این زمینه گسترش پیدا کند.

   وی افزود: با توجه به رشد و توسعه کیفی و کمی کلان‌شهرها، لازم است هوشمندسازی شهرها و آموزش شهروندان برای استفاده از امکانات فراهم‌شده در دستور کار قرار گیرد.

   عضو کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: بهره گرفتن از تجربیات شهرهای هوشمند و پیشرفته جهان در این مسیر از جمله نکاتی است که می‌تواند مؤثر باشد. همچنان که در بسیاری از شهرهای هوشمند جهان، مسائلی همچون حمل و نقل، پسماند و شهرسازی تحت تأثیر هوشمندسازی متحول شده و ارتقای چشم‌گیری پیدا کرده است.

   موحدی‌زاده با تأکید بر نقش هوشمندسازی در بهینه‌سازی و افزایش کارایی سیستم‌ها گفت: مدیریت شهری در یک شهر هوشمند قادر است با ساختار اداری کوچک‌تر و چابک‌تر، به امور رسیدگی کند و نتیجه کار نیز از کیفیت بالاتری برخوردار باشد. به عنوان مثال در بازدیدی که چند سال پیش از مترو شهر مادرید اسپانیا داشتیم شاهد بودیم که این سسیتم با 350 ایستگاه در سطح شهر، صرفا با یک ساختار اداری شامل حدود 25 کارمند اداره می‌شود و بسیاری از امور با هوشمندسازی سیستم و نیز واگذاری به بخش خصوصی صورت می‌گیرد.

   وی با ارزشمند خواندن استفاده از فناوری‌های نوین در مدیریت شهری به طرح تصویربرداری هوایی شهر از طریق پهپاد توسط سازمان فاوا شهرداری مشهد اشاره کرد و گفت: انجام این طرح که با هزینه‌ای بسیار کمتر از روش سنتی انجام ‌شده است، نشان‌گر کارایی شیوه‌های مدرن و هوشمند است که در مقایسه با روش‌های سنتی پیشین، به بودجه کمتری نیاز داشته و نتایج آن به لحاظ فنی قابلیت‌های بیشتری دارد.

   نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر مشهد خاطرنشان کرد: از تلاش‌های سازمان فاوا در فرایند هوشمندسازی شهر، آموزش شهروندان و استقرار شهرداری الکترونیک حمایت می‌کنیم و آماده همراهی در این زمینه هستیم.

    

   تعداد بازدید: 86
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
مجموع بازدیدها : 7,184,931
تعداد بازدید امروز : 355
تعداد بازدید دیروز : 1,001
آخرین به روزرسانی : 07:46  1400/09/16
آدرس :

بلوار معلم- نبش معلم یک

تلفن :05131296464
فاکس :05136090502
رایانامه :fava@mashhad.ir
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد انجام میگردد